Bluescreen znikąd

Witam. Tak jak w tytule tematu mam problem z bluescreenami na moim pc.

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen

Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.256.1

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje o problemie:

BCCode: d1

BCP1: 0000000000000028

BCP2: 0000000000000002

BCP3: 0000000000000000

BCP4: FFFFF88001640650

OS Version: 6_1_7601

Service Pack: 1_0

Product: 256_1

Dorzucam pliki z awarii. Jeżeli coś jeszcze będzie potrzebne proszę pisać a dorzucę.

http://www66.zippyshare.com/v/38253268/file.html

Spróbuj zaktualizować sterowniki karty LAN Atheros.Najlepiej wejdź na stronę producenta płyty głównej.Jak nic to nie da to wyłącz w biosie kartę lan i sprawdź czy będą wtedy jakieś błędy.

Przetestuj wszystkie kości pojedynczo programem memtest. Fajnie byłoby jakbyś podał konfigurację całego sprzętu włącznie z marką i modelem zasilacza.

@csMKJP Sterowniki do karty są w najnowszej wersji. Możliwości wyłączenia bardzo nie mam gdyż używam jej do łączenia z internetem.

@Piotr92 memtesta zrobię ale później.

Co do specyfikacji to tak:

Płyta główna: GIGABYTE G31M-ES2L

Procesor: Intel Pentuim Dual-Core E5400 2,70 GHz

Pamięć: GOODRAM 2x2GB DDR2

Grafika: Gainward Nvidia GT220 1GB

Zasilacz: Power Supply TM450 Silent

No i wszystko jasne. Taki zasilacz to sobie możesz wywalić na śmietnik i radzę Ci to zrobić i włożyć jakiś bardziej sensowny, czyli taki za minimum 150 złotych. Oczywiście zrobisz jak uważasz, ale ostrzegam Cię, że ten zasilacz nie jest za dobrej jakości i niestety nie uciągnie tak wywalonego w kosmos(czyt. wypaśnego) sprzętu, tak więc licz się z tym, że ulegnie awarii a w tedy to najprawdopodobniej wywalisz już na świetnik całą skrzynkę, nie sam zasilacz. Taki zasilacz, to może i spisałby się, ale w sprzęcie pokroju Athlona XP i GeForce’a 5200GT i starszych, a nie takie monstrum, które potrzebuje pociagnąć 400W z hakiem jak nie więcej. Z dobrych zasiaczy mogę Ci polecić:

  • Antec

  • Be-quiet

  • Tagan

  • Topower

  • Seasonic

  • OCZ

  • Zalman

-Cheftec

To są firmy, od których nie ważne jaki zasilacz weźmiesz, będzie on trzymał dobrze napięcia i podziała Ci latami, a nie taki trup chinoli co niewiadomo czy 3 lata pociągnie i czy nie spali Ci kompa. Poza tym podane wyżej marki w przeciwieństwie do np.:

  • Codegen

  • Megabajt

  • L&C

  • Tracer

  • Spire

-rubykon

-Compaq

-Take Me

tego twojego wyrobu zasilaczopodobnego mają różnej maści filtry, które nie przepuszczą np. zbyt wysokiego napięcia na pozostałe podzespoły, tak więc co najwyżej padnie sam zasilacz, a nie cały komp w przypadku tych pozostałych co wymieniłem.

Dzięki za radę, ale czy polecasz jakiś konkretny zasilacz? Czy to już jest obojętne?

Każdy jeden z firm, które wymieniłem w pierwszej kolejności będą dobre. Jeżeli nie znasz się za bardzo jaki będzie najlepiej kupić, załóż po prostu w hardware/sterowniki nowy temat, podaj kasę jaką maksymalnie możesz przeznaczyć na zasilacz i tam już ktoś konkretnie poda CI ilu watowy zasilacz jest potrzebny i jaka marka oraz model będzie dobrym wyborem za podaną kwotę. Dobrze byłoby, jeżeli wymieniłbyś zasilacz w najbliższym czasie, ponieważ na 99% jestem pewny, że te bsody to jego wina.