BlueScreenView - 4 pliki ''Filename'' zaznaczone na czerwono (Windows 7 64-bit)

(NezY Aka Derp) #1

Witam jak wiadomo walczę z ''BSOD'em więc pobrałem programy typu WHMonitor,HDTune,CristalDiskInfo,BlueScreenView ale gdy włączam bluescreen view w zakładce ''Filename'' 4 pliki są zaznaczone na czerwono a dokładnie : AswSnx.sys,fltmgr.sys,Nfts.sys oraz ntoskrnl.exe czy to oznacza,że ich nie mam lub są zepsute ? [post-268655-0-48379600-1416572456_thumb.

(Bogdan_G) #2

Na stronie producenta pisze:

Odinstaluj Avast, ale dokładnie: http://www.dobreprogramy.pl/avast-Uninstall-Utility,Program,Windows,17962.html

(mrFreeze) #3

Masz niestabilne sektory na dysku napisałem Ci ale chyba nie dotarło.

http://forum.dobreprogramy.pl/bsod-124-albo-3b-podczas-grania-w-gry-t489243/?p=3118448

(NezY Aka Derp) #4

Ok.W weekend zrobie zdj. telefonem z memtest86 oraz MHDD aktualnie robie skan w HDTune 

(mrFreeze) #5

W czym ma Ci pomóc skan w HDTune szkoda czasu.

(NezY Aka Derp) #6

Ej a po teście ramu & Dysku system automatycznie ustawi normalne uruchamianie komputera czy trzeba będzie w Boot Menu lub w Biosie ?

(Bogdan_G) #7

Kondycja dysku, to jedno. O błędach dot bluescreenów można poczytać w necie. Akurat, problem z avastem widgocznym w BSView w zestawieniu z problemem fltmgr.sys, o ktorym piszą: “Zarządza danymi w Windows. Wirusy, malware, kod źle napisane i pirackie oprogramowanie powodują problemy z nim”.

Widać, że bluescreenview jest wypełniony wieloma wpisami o bsodach.

KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED - Google pisze: Ten problem może wystąpić z powodu jakiegokolwiek wadliwego urządzenia lub jego niezgodny sterownik, każdy świeżo zainstalowanego oprogramowania, usług skorumpowanych lub sprzeczne systemowych itp.

System oryginalny? Menadżer urządzeń pokazuje sterowniki na czerwono?

(NezY Aka Derp) #8

System Oryginalny.Menedżer nie pokazuje sterowników nie czerwono

(mrFreeze) #9

To ciekawe. Nie spotkałem się z takim systemem :slight_smile:

Chyba żeby odpalić skanowanie memtesta musisz zmienić bootowanie na cd. Więc po skanowaniu albo zmienisz z powrotem na HDD. Ewentualnie bootuj z boot menu (jak masz taką możliwość) wtedy nic nie będziesz zmienić w biosie. Po “skanowaniu” MHDD będziesz mieć całkowicie czysty dysk więc będziesz musiał postawić system na nowo.