Bluescreeny. Logi z HiJackThis i OTL


(system) #1

Od jakiegoś czasu męczy mnie bluscreen o następującym błędzie:

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Skanowanie Memtestem nic nie wykazało. Logi z HiJackThis i OTL do sprawdzenia:

http://www.wklej.eu/index.php?id=162317793e

http://www.wklej.eu/index.php?id=6fdc38a331

Bluescreeny wyskakują przy zwykłym użytkowaniu komputera lub graniu.


(Neon1992) #2

U mnie dokładnie było to samo, logi nic nie dadzą.

W moim przypadku uszkodzony był RAM.

Podaj kod BSOD - jeżeli 0x0000000A - to na 99% RAM, chociaż czasami wyskakiwał inny, nie pamiętam dokładnie ale chyba liczba 7 w nim występowała.

Spróbuj zamienić pamięci w bankach, jeżeli nie pomoże, odpalaj na jednej kości.


(system) #3

Właśnie taki kod jak mówisz wyskakiwał a czasami inny też. Zamienienie kości bankami próbowałem - nic nie dało. O dziwo czasami bluesreen wyskoczy raz na 2 - 3 dni a innym razem kilka razy dziennie : P. Spróbuje odpalić na jednej kości…


(Neon1992) #4

Pewny nie jestem czy to w 100% była wina pamięci, raczej płyty głównej, ponieważ miałem 4x1GB i to się właśnie działo gdy wszystkie banki miałem zapełnione, natomiast zmieniłem je na 2x2GB i wszystko jest ok, ale tylko w określonych bankach (single channel) w dual channel niestety nawet na 2x2GB problem występuje.

Dodane 29.06.2010 (Wt) 21:29

BSOD wyskakiwał gdy komputer pracował ok 15-30min w IDLE, natomiast w stresie padał po ok. 5min, resetowałem i w kółko tak samo.

Ktoś może napisze sprawdź temp, od razu mówię nie, temp nie mają tu nic wspólnego, mam zapewnione dobre chłodzenie sprzętu.

Jak wcześniej wspomniałem przyczyną problemu była pamięć. Chodź do końca wymiana problemu nie rozwiązała (w dual channel) nie działa, to w single channel jest wszystko ok. Stawiam tu na problem z płytą główną, może rozwiązaniem byłoby update BIOS’u ale w to się nie bawiłem.