Bluescreeny przy graniu

Witam, po jakimś czasie jak gram w Assassin’s Creed pojawia się bluescreen z błędem ati2cqag.dll. Miałem to wczoraj pare razy jak i dzisiaj raz. Temp w normie. procek kręcony z 2,5 na 3,5 ale żadnych błędów od półroku nie było. Sterownik ATI 9.3 32bit.

Corsair 450

Patriot 2x1gb 800mhz kręcone

r4850

e520 2,5@3,5

xp pro 32bit

http://forum.idg.pl/ogolne_sprzet-f58-blue_screen_ati2cqag_dll-t159642.html

Może pomóc. A ode mnie rada to sprawdź jakimś programem jakie masz częstotliwości na GPU i GDDRamie a jakie powinieneś mieć w biosie, możesz posłużyć się Ati tray tools aby to sprawdzić. Jak są różne to ustaw przez ten program aby były takie jak są w biosie zapisane. Możesz też próbować bawić się w reinstalację sterowników albo zwiększanie obrotów wentylatora, bo może po prostu zwyczajnie przegrzewać się (powinieneś SpeedFanem sprawdzić temp na GPU).

Prostym bardzo rozwiązaniem jest często przywrócenie ustawień fabrycznych, bo bardzo często okazuje się że to wina kręcenia - przez jakiś czas może działać dobrze a później zaczyna wyrzucać w grach.

Zainstaluj nowe stery 9.5 i cierpliwie czekaj na 9.6 które pojawią się na dniach, do monitorowania temperatur użyj RIvatuner , z tego co pamiętam to odpowiednie narzędzie nazywa się “hardware monitoring” jeśli dojedziesz do ~80*C może to być powodem kraszowania się sterownika, zwłaszcza jeśli taką temp osiągną kości pamięci. Na próbę zorganizuj jakieś solidne prowizoryczne chłodzenie, np. wentylator pokojowy i sprawdź jak zachowuje się komputer podczas grania.

Aha i zmień gre do testów, twórcy Assassin’s Creed znani są z polityki anty AMD. Skorzystaj też z programu Video Card Stability test