Bluescreeny Windows 7(format nie pomaga)

Witam. Od dość dawna męczę się z “bluescreenami” występującymi w moim komputerze. Miałem Windows 7, kiedy się to zaczęło. Zainstalowałem 8 - problem nie ustawał, po jakimś czasie system był już rozsypany do takiego stanu, że nie szło go uruchomić. Znajomy podsunął mi pomysł, że mogą się uszkadzać moduły pamięci operacyjnej, lub dysk. Robiłem skanowania memtestx86 i faktycznie wysypało błędami przy 2 modułach(mam 2 moduły kingston Hyper X po 2 GB i jeden też Hyper X jakieś ciut starszej serii, ale te same taktowania, czyli 1600 MHz.) Wróciłem na 7, a uszkodzone moduły zareklamowałem. Dostałem nowe. Przez ten czas komputer był tylko na tym jednym module 2 GB. Po otrzymaniu nowych przez jakiś czas jeszcze był spokój. Teraz dalej. Nie wiem, czy to ich wina, czy płyta główna jest niekompatybilna z którymś podzespołem. Przy skanowaniu dysku nie wykryło żadnych błędów. Drugi znajomy kazał ustawić sztywne FSB, zrobiłem to i nic nie pomogło. Oto specyfikacja mojego komputera:

Procesor AMD Phenom II x4 955 Black Edition 3.20 GHz

Pamięć Kingston Hyper X 1600 MHz (3 x 2GB z tym, że jeden moduł jest ciut starszy)

Dysk: Seagate 1TB (nie pamiętam dokładnego modelu)

Karta grafiki EVGA GeForce GTX 670 2GB

Płyta główna ASUS M4N68T

Zasilacz Chieftec CTG-500-80P ma on 500W.

Zamieszczam poniżej kilka zdjęć z Bluescreenami. Bywają one w różnych momentach (gry, internet). Ostatnio dzieją się też takie rzeczy, że ekran po prostu gaśnie. Wiatraki chodzą, a później następuje reset. Po resecie pojawia się czasem hasło OVERCLOCKING FAILED, mimo że jedyne, co tam zmienione mam to te FSB na sztywne i taktowanie pamięci na 800 MHz (efektowne 1600). Dodam, że kilka dni przed tym powiadomieniu o OC ustawiałem tak i bez problemu działało. Zdarza się też, że po BlueScreenie, gdy naciskam reset, lub wyłączę całkiem komputer i po chwili chcę go uruchomić, to obroty wiatraków są takie bardzo wolne. Słychać, że chodzą ciszej niż przy normalnej pracy i tak bez końca. Gdzie powinno to być przez chwilę, a następnie powiadomienie z BIOS POST o sprawdzeniu sprzętu i rozruch. Proszę o pomoc. Z komputera nie idzie czasem skorzystać dłużej niż 5 minut. Pozdrawiam.

http://sendfile.pl/24254/view/DSC_3460.jpg

http://sendfile.pl/24255/view/DSC_3463.jpg

daj screen z programu HWmonitor

zresetuj bios zworką na płycie głównej lub wyjmij bateryjkę na 3 minuty i włóż spowrotem

Przechwytywanie.JPG

chodziło o ten program http://www.dobreprogramy.pl/HWMonitor,P … 33495.html

Ups. Sorki już wrzucam.

hwmonitor.JPG

zastanawia mnie temperatura TMPIN2 128 stopni wyczytałem w google że może to być temperatura mostka północnego, to by tłumaczyło bleuescreny

zainstaluj oprogramowanie z płyty głównej Asus All Suit może on coś więcej powie

Mostek, po pracy jest strasznie gorący, zastanawiałem się, czy tak powinno być?

Moduły pamięci też się grzeją dość.

al_suite.JPG

dotykiem nic nie sprawdzisz a ten program nic nie mówi

po komunikatach które ci wyskakują i to co się dzieje z komputerem skłaniam się do tego że to wina mostka północnego

To co tu dalej robić?

dobrze by było odczytać temperatury innym programem dla pewności

spróbuj AIDA64 exteme edition w wersji trial może pokaże co trzeba zakładka komput->czujniki

lub wersja bezpłatna AIDA32 - Enterprise System Information 3.94.2

jedyną radą będzie wymiana płyty głównej

Pobrałem ten program. Oto raport:

aida.JPG

Odkręć to całe podkręcanie, przywróć ustawienia BIOS do domyślnych i sprawdź jak będzie.

Bluescreeny na pewno nie ustaną, bo próbowałem nie raz. Zaś co do temperatury to zobaczę jutro.

Po prostu cofnij to odkręcanie i sprawdź. Albo nic nie rób. I miej dalej bluescreeny.

Wszystko już ustawione na domyślne w BIOS.

pokaż jeszcze screen z programu HDtune zakładka Health

hdtune.JPG

dysk wydaje się ok sprawdził bym kompa jeszcze na innym zasilaczu