Bluetooth - brak możliwości przesyłania plików

Mam dziwny problem, posiadam bluetooth w laptopie i zachowuje się on dziwnie :

  • przesyłając jakiś plik z każdego innego telefonu niż Samsung Avila jest wszystko Ok poniżej daje scren z ikonką normalna niebieska (prawidłowa)

ad728c09c23a7903.jpg

  • przesyłając plik z Avili ikona zmienia kolor i telefon nie może się połączyć z laptopem, ikona zmieniła kolor na wyblakłą

7a8b1e155b932a87.jpg

Z laptopa na Avile nie ma problemu z przesyłaniem, co może być tego powodem ?

Windows vista blokuje odbieranie plików :smiley: by móc przesłać plik z komórki na laptopa trzeba nacisną na ikonkę bluetooth koło zegara prawym przyciskiem myszy i w rozwiniętym menu naciśnij “odbierz plik” :smiley: i wtedy możesz sobie przesłać co chcesz. Pozdrawiam :smiley:

Napisałem że z każdego innego telefonu pliki idą bez problemu, tylko z Avili jest problem

Zainstaluj program BlueSolei (nie wiem jak to się pisze) i połącz się portem szeregowym spróbuj przesłać plik jeszcze raz. Powinno wyskoczyć ci potwierdzenie odebrania pliku i zobacz czy przypadkiem vista nie blokuje ci odebrania pliku od Samsunga Avila.

Pozdrawiam

BluSolei nie pomógł, pomogło odinstalowanie bluetootha ściągnięcie sterowników ze strony Toshiby.

Dziwi mnie jednak to że z innych telefonów mogłem wysyłać pliki na laptopa a z Avili nie.