Bluetooth w laptopie

(Zwirpol) #1

siemano panowie mam w kompie bluetooth i nie umiem sie nim poslugiwac,nie chce mni sie swiecic kontrolka co jest z przodu laptopa,jak zrobic zeby to dzialalo?pewnie cos jest odlaczonego...prosze o pomoc

(niezDarek) #2

jeśli masz zainstalowane sterowniki to powinno ci wykrywać urządzenia bluetooth

ale spróbuj dać panel sterowania > dodaj urządzenie i wyszukaj i znajdź bluetooth daj ok i najwyżej włóż płyte ze sterownikami

napisz jaki to laptop

(Zwirpol) #3

wlasnie ja nie dostalem od firmy plytki,czy moze masz jakies sterowniki?moim zdaniem zainstalowane jest ,w pasku kolo godziny jest ikonka ale nie dziala, acer 3690

(T4keda) #4

Jeśli w trayu (przy zegarze) masz jakiś znaczek Bluetooth (B), Wireless Console lub cokolwiek związane z komunikacją bezprzewodową/BT to sprawdz prawym przyciskiem czy BT jest włączony/wyłączony. Lub możesz też mieć ‘mechaniczne’ włączanie (suwak na obudowie).

(Zwirpol) #5

pisalem 2 wiadomosci ale ich nie widze

wlasnie prawym przyciskiem mam,ze nie znaleziono urzadzenia,sprawdz czy dziala

(T4keda) #6

Sprawdź czy na stronie producenta nie ma sterowników. Lub metoda wymagająca więcej zabawy: sprawdzić w menedżerze urządzeń producenta i model ?karty? BT i sprobowac sciagnac ze strony producenta BT.

(MMJ) #7

A nie masz przypadkiem Acera ?

A przy włączeniu bluetootha pojawi Ci się w prawym dolnym rogu no device ?

Jeśli tak to po prostu nie masz bluetootha.

Zabawne jest to że przycisk nie działa z zewnętrznym bluetooth podłączonym do portu usb.

(Zwirpol) #8

wlasnie ,…moze ja cos zle kumam,myslalem ze mam wbudowany BT w laptopie to acer 3690,ta karteczke mam zerwana i pewnie dlatego nie ma ,

(Sp5fw) #9

Napisałes, że masz acer 3690, ale acer travel mate?, aspire ? a może jeszcze inny model. Zacznij od podania konkretnych danych o laptopie.

(Zwirpol) #10

przepraszam , aspire 3690nWLMI

(Sp5fw) #11

tu masz strone ze sterami do niego. http://support.acer-euro.com/drivers/ftp/ftp.html

(Zwirpol) #12

a tam jest kilk modeli BT wybrac ten najslabszy ? dziekuje za sterowniki

(Sp5fw) #13

jak jestes na tej stronie kliknij najpierw notebook nastepnie paskiem do dolu i odszukaj aspire 3690- kliknij, dalej- driver i masz jeden do tego modelu !

(Zwirpol) #14

nie dzialaja te sterowniki chyba nie mam bluetotha wbudowanego w laptopie…

(Zwirpol) #15

aa ok przepraszam nie zauwzylem wiadomosci, juz sciagam 70 mb

(Sp5fw) #16

jesli to laptop acer aspire 3690nWLMI, to bluetooth posiada !!

(Sp5fw) #17

zainstaluj rowniez acer launch manager- jest w tych sterach a jest przy tym niezbędny !

(Zwirpol) #18

dziekuje bardzo zaraz zainstaluje jak sie sciagnie

(Sp5fw) #19

myślę, że teraz będzie Ci wszystko działać !

(Zwirpol) #20

wlasnie laucha zainstalowalem i daje pokretlem w bok i jest napisane No BT device,przedtem mialem ikonke kolo zegarka Bt a teraz nie ma jej