Boot cd/dvd

(system) #1

hej chciałam zrobić formata i jak pokazało mi się Boot CD/DVD to normalnie tak jak zawsze "ENTER" a pozniej wyskoczyło "Naciśnij dowolny klawisz (...)" no i zawsze wszystko ładnie wskakiwała instalacja, a teraz po tym normalnie ładuje się WINDOWS, co to może być ?

(Drobok) #2

naciskasz ten klawisz ??

(system) #3

tak :stuck_out_tongue:

(Olixxx94) #4

kasiekd7 , wciśnij ten klawisz, to wszystko dalej powinno się uruchomić.

(system) #5

No własnie wiem, bo nie raz formata robiłam, a teraz jakoś no nie mogę;/ nie idzie i mnie to dziwi troszQ...

I zainstalowałam normalnie na kompie i teraz na dysku C mam jeden WINDOWS, a na dysku D mam drugi... a tak nie chce mieć ;/

(Olixxx94) #6

kasiekd7 , sformatuj partycję z tym systemem, którego nie chcesz mieć z poziomu tego drugiego Windowsa. Potem edytuj plik boot.ini

(system) #7

i to coś da ?

Ja w ogole nie chce tego systemu...

(system) #8

Jak wzięłam

"Szybkie formatowanie"

to wyskoczył błąd "System nie mógł dokończyć formatowania"

(Olixxx94) #9

Nie będziesz miała dwóch, tylko jeden, po edytowaniu pliku boot.ini bootować się będzie ten system, który zostanie.

(system) #10

etydować, czyli wszystko z niego usunąć, tak ?

(system) #11

wyskoczyło "System nie był w stanie dokończyć formatowania" :confused: czemu ?

(Cosik Ktosik) #12

Nie, wystarczy z niego usunąć wpis od niepotrzebnego systemu.

(system) #13

czyli co mam tam usunąć ?

(system) #14

mam coś takiego:

"[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /fastdetect"

(Olixxx94) #15

kasiekd7 , akurat tutaj nie musisz nic usuwać.

(system) #16

Bo to ogólnie jest tak, w serwisie mi zainstalowali system i zrobili mi dwa dyski C i D.

No jak chce zrobić formata to tylko mi pokazuje D, a czemu C w ogole nie moge usunąć?

Tam na C jest 100Gb, szkoda mi jest takiej pamięci żeby stała bez czynnie. Jak mogę to zrobić ? Pomozcie prosze.

Bo robiłam formatowanie, to wyskakiwało "System nie mógl dokończyć formatowania" Już nie mam sił na to.