Boot.ini - kilka pytań


(Praetorian84) #1

Witam

Chciałbym rozwiać swoje wątpliwości jeśli chodzi o bootloader'a i plik boot.ini dlatego mam kilka pytań:

  1. Ile jest plików boot.ini na komputerze gdy ma się zainstalowanych więcej systemów? ...chyba powinien być jeden ale...

  2. Oto mój wpis z pliku:

... będąc zalogowanym na tym drugim systemie [partition(1)] zmieniłem nazwę tego pierwszego [partition(3)-domyślny system], zapisałem zmiany po czym ponownie uruchomiłem system aby zobaczyć efekty - ale nic się nie zmieniło - wyświetlił się bootloader z tą samą listą systemów co wcześniej (tj. 2x Microsoft Windows XP Professional).

Nie zrezygnowałem i uruchomiłem tym razem ten pierwszy system [partition(3)-domyślny], otworzyłem boot.ini (nazwy oczywiście były stare) i dokonałem tych samych zmian co wcześniej. Uruchomiłem komputer po raz kolejny i efekty są! - zmieniła się nazwa tego systemu tak jak chciałem. Stąd pytanie...

Dlaczego nazwa się zmieniła dopiero gdy byłem zalogowany pod domyślnym systemem i tam dokonałem zmian? a moze jednak są dwa pliki boot.ini z których tylko jeden jest aktywny (ten na domyślnym systemie, który jest tym poźniej zainstalowanym) ?

  1. Ostatnie pytanie... Chciałbym ustawić aby nie wyświetlał sie bootloader i ładował się domyślny system... oczywiście wiem jak to zrobić ale..

gdybym chciał wybrać ten "niedomyślny" system to czy istnieje jakiś klawisz skrótu, który wyświetlałby ekran wyboru systemu?


(Grzech U007) #2

http://faq.pcformat.pl/index.php/Boot.i … ola_Startu

http://support.microsoft.com/kb/289022/pl

viewtopic.php?t=5820


(Praetorian84) #3

tak się składa że czytałem oba artykuły i nie znalazłem w nich odpowiedzi na moje pytania…


(De Niro) #4

C:\WINDOWS\pss\boot.ini.backup

Pozdrawiam