Boot.ini

Nie wiem dlaczego ale jak załącza mi sie komputer pisze mi brak pliku boot.ini niestety nie umie go przywrucić . Czy mógłby mi ktoś wysłać ten plik na maila (znajduje sie w katalogu C:/) . Mam orginalny windows xp professional 256 ramu , duron 1.1 GhZ

Włącz notatnik i wklej to:

Nazwij go boot.ini i skopiuj na dysk C. :smiley:

1 - Magik - chce Ci się powielać :smiley: informacje - przecież info już padło ??.

Post OT - Kasacja :frowning:

Update:

2 -

  • to nie jest dział NaLuzie - takie posty to na PW.

A swoją drogą - jesteś od niedawna - nauczysz się :smiley:

mozna to zrobić jakos pożądnie ? moja partycja systemowa to d:\ i nie posiadam innej nie moge wyprowadzić kompa ze stanu hibernacji.

Plki boot.ini był kiedyś na c:\ zanim go palło licho :evil: :twisted:

Czegoś tutaj nie rozumiem ??

Albo rybki albo akwarium :PPP

Jeżeli mozna cokolwiek wywnioskować z twojego postu to tyle że masz partycję D, ale zapewne masz i c więc nie pisz że innej nie masz. W takim przypadku jak masz system zainstalowany na partycji d to plik boot.ini wyglada tak

Korzystając z okazji zapytam: Czy jeśli mam dwa systemy botowalne. Na c Win98 a na d Win XP i pierwsze skopiuje sobie plik boot.ini ,sformatuje dysk C,co uniemożliwi mi uruchomienie systemu WinXp,to po wklejeniu pliku boot.ini spowrotem na czysty już dysk C będe mógł uruchomić WinXp?? Jeśli nie,to co uczynić w tym celu?

Możesz jaśniej o co tobie chodzi. Cytat który podałeś to plik boot ini gdzie system jest zainsdtalowany na dysku D. :? Dlaczego nie możesz edytować boot.ini???

Wydaje mi się że tak, ale nie jestem na 100% pewien bo nigdy tego nie robiłem.

a ja jestem pewien ze nie uruchomisz na 100% systemu po formacie i przegraniu pliku Boot.ini na c:\

Aladar może by tak konkretniej. Z tego co widzę to często piszesz takie wstawki nie podając konkretów. Więc może odpowiedz dlaczego nie i co zrobić aby uruchomuić . Zapewne znasz odpowiedzi. :?

Po sformatowaniu partycji C

Wystartuj z kompaktu instalacyjnego windows Xp daj naprawa systemu pokoże cie sie konsola i tam wpisz polecenie

bootcfg które Ci ustawi wykryje windowsy i dokona wpisu utworzy na dysku C potrzebne pliki

Pozdrawiam

Ale z parametrem /REBUILD

widze ze znow nabijasz sobie posty wytykajac innym to co robisz sam od dawna

to jest proste plik boot.ini nie jest plikiem startujacym system tylko przekazujacym inf. systemowi ale chyba dla Ciebie jest to za trudne do zrozumienia bo jestes zajety pouczaniem innych i nabijanie sobie postow

---- :> Aladar + Lazikar

Proszę wrócić do tematu, a wymianę

“uprzejności” dokonać na PW :twisted: