Boot loop

Witam, od wczoraj zmagam się z jednym problemem mam na myśli boot loop. Robiłem już wszystko : zasilacz jest ok, karta graficzna ok,
Ramu ani proc nie sprawdzę bo nie mam żadnej innej płyty pod socket 1155,dalej wyciągnąłem baterię na 10 minut i wsadzalem z powrotem nic,
Starałem się przywrócić bios (przytrzymanie Power włączenie wyłaczenie I potem włączenie) próbowałem zworkami wyczyścić bios I zaczął się recovery tylko gdy już wrzucił do Windowsa ( ekran logowania) wyrzuciło szybko bluescreen po czym sie wylaczyl prosze o pomoc potrzebuje komputera do peacy a zadnego innego (z taką mocą nie mam)
Cpu: i5 2400
Mobo: Gigabyte ga-h61m-ds2
Ram 16gb 1600mhz
Gpu Geforce 1050ti
Psu jakiś noname 500w ( Ale powtarzam jest w pełni sprawny )
Dodam tylko że rok temu też miałem taki problem i komputer pojechał do serwisu ( za 150 zł) I jedynie co zrobili w serwisie to przyłączyli bios na drugi bo ta płyta to dual-bios
Proszę o szybką odpowiedź :slight_smile:

Masz możliwość podać z jakim kodem błędu?

Jakieś beep-y w trakcie bootowania?

Nie wstaje BIOS czy nie wstaje system?

Żadnych odgłosów jedynie co usłyszałem to ciągle pikanie po usunięciu ramu
Błędu nie zapamiętałem A i tak bym nie mógł bo pokazał się na ułamek sekundy
Ale gdy puszczę to że on ciągle się wyłącza włącza to za któryś razem odpala klawiaturę i myszkę i po vga podpięty do mobo wychodzi coś takiego :

W ogóle nie wchodzi do biosu

Dodam że kondensatory ok I wszystko wygląda jak nowe

Proponuje spróbować uruchomić ten komputer na zintegrowanej karcie graficznej oraz tylko z jednym modułem pamięci RAM.

Jeżeli któryś z tych elementów jest uszkodzony to może uniemożliwić uruchomienie systemu.

Sadaj już to robiłem żadnego skutku to samo :frowning:

Oddaj do serwisu…

A nie da się nic zrobić? Nie chce wydawać zbędnie pieniędzy

Czy robiłeś to przez zwarcie czymś metalowym (nie musi być zworka!) na chwilę dwóch pinów gniazda CLR CMOS, przy komputerze odłączonym kompletnie od prądu?
Następnie podczas pierwszego uruchomienia od razu klikać w klawisz DELETE?

Za chwilę spróbuję i napiszę czy pomogło

Chodzi mi o to, czy pojawi się ekran UEFI?

Za trzecim uruchomieniem pokazało się to co wysłałem wcześniej :((

No cóż, to jednak chyba czeka Cię serwis? Wydaje się, że oprogramowanie CMOSa BIOSu uległo uszkodzeniu.
Zakładam, że pukałeś podczas startu w klawisz Delete?

  1. Oprogramowanie można wgrać samemu, jest na stronie producenta, a narzędzia są tanie.
  2. Płyta posiada DualBIOS, w przypadku problemów zawartość pamięci flash wgrywana jest z zapasowego układu.
  3. Zawieszenie podczas testu POST nie koniecznie musi być objawem uszkodzenia firmware.

W sprawnej płycie taka sytuacja nie powinna się zdarzyć (chyba, że przy próbie aktualizacji) UEFI. Tak więc nie wiem czy jest sens naprawiać i kombinować.

Za serwis zapłacisz prawdopodobnie więcej niż ta płyta jest warta, a ostatecznie pewnie i tak zaproponują wymianę na inną.

Czyli już nic nie zrobię poza wymianą płyty?

Ktoś naprawił takie “zjawisko” tak:
cyt.: “I solved it by booting with no GPU and only one stick of RAM. The BIOS repaired itself and my system is back to normal now”.
Czyli wyjął z komputera kartę graficzną PCIex oraz pozostawił tylko jeden moduł RAM.

Nie jestem serwisantem ale pod tym linkiem jest opis ewentualnych przyczyn, gość chce być dowcipny więc trochę klnie, niestety filmik jest po angielsku a właściwie bardziej po “amerykańsku”.
Ale dość prosto wyjaśnione co może być przyczyną. Jak znasz język.