Bootloader do 2 Windowsów?

Chce zainstalowac na moim kompie dwa oprogramowania - Windowsa xp i 98SE, ale slyszalam, ze bez bootloadera taki uklad bedzie mi kulal. Ponoc wszystkie bootloadery sa tylko do ukladu win/linux. Jak to jest i jezeli jest on naprawde potrzebny, to… jaki? Pomozcie prosze! !!

Nic Ci nie jest potrzebne. Zainstaluj na C: Windowsa 98, a na D: Windowsa XP i wszystko będzie Ci śmigać jak powinno.

Dokładnie w tej kolejności bo jak zainstalujesz odwrotnie to będziesz miał tyko 98

Ja mam dokładnie odwrotnie i wszystko hula jak trzeba. :twisted:

Najpier zainstalowałem XP. Kiedy przekonałem się po kilku miesiącach, że starsze gry cienko chodzą, doinstalowałem starego, dobrego, wieszającego się Wina98. Na dysku D:. Chodzi bez problemu.

PZDR.

Cała tajemnica tkwi w zawartości pliku boot.ini na partycji C:. Kolejność instalacji jest dowolna. Ważne jest tylko, aby ten plik był odpowiednio spreparowany. Radzę nie kombinowac z nim za bardzo, jeśli nie znamy się na tym dobrze.

Ja z kolei uważam, że w kwestii konfiguracji WinXP+Win98 robi się niepotrzebnie dużo zamieszania. Ustalanie kolejności, edycja boot.ini… po co to komu?

Może opiszę krok po kroku jak ja to zrobiłem:

  1. Po spartycjonowaniu dysku i formaciku zainstalowałem XP na dysku C:.

a) Po jakimś czasie uznałem, iż ckni mi się do Win98, a więc…

  1. Uruchomiłem PC bootowalną płytką z instalatorem Win98 (wiadomo, że spod XP starszego systemu nie da się zainstalować).

  2. Zainstalowałem Win98 na dysku D:.

Koniec.

Po uruchomieniu PC mam piękne menu, w którym wybieram w zależności od nastroju XP albo 98.

Po co jakieś kombinacje?

Pozdrawiam.

Po to, że nie zawsze jest tak pięknie jak to opisałeś…

o tym słyszeliście? wuwuwu.pldos.pl/oss/faq.htm

wuwuwu = www

Wyprobolabym ten program … np w wersji trial :slight_smile:

Wszystko pieknie ale z czystej zyczliwosci zadam pytanie - jak wiadomo win98 czesto sie sypie i co wtedy?? nainstalowac??? !!

a ja mam 2000 i xp na jednym ydsku ale 2000 mi sie schrazanil mimo ze byl pierwszy i teraz tylko uzywam xp. polecam! bardzo stabilny system! i od tego ladnie wyglada