Bootmgr is missing - nietypowy problem

@up już próbowałem, nie pomogło.

screeny ze samrtu dysku:

IMG 1

IMG 2

Dysk jest zdrowy w pełni, no w 98%, Jesteś pewny że dysk jest prawidłowo podłączony, nic sie nie poluzowało?

Docisnąłem wszystkie kable do dysku (właściwie to wszystkie wyglądają na dobrze dopięte). Tak w ogóle to już nie wiem czy ten błąd nadal istnieje w moim pc. Za każdym razem jak go włączam to włącza się płyta repair windows 7 chociaż nie ma jej w napędzie (żadnej płyty tam nie ma). Wygląda to tak jakby się zapisała na dysku. Zmienianie boot device też nic nie pomaga.

Od początku to wygląda tak:

Wyświetlany jest ekran wejścia do BIOSu

Potem jest wyświetlane kilka linijek kodu w którym na końcu pisze:

no drivers found

(ale to o ile dobrze pamiętam zawsze wyskakiwało)

Następnie ładuje się ten program repair windows 7 i od razu skanuje w celu naprawienia błędów.

Po zeskanowaniu pisze “System Windows nie może automatycznie naprawić tego komputera”

A gdy wchodzę do szczegółów diagnostyki i naprawy to na samym dole widnieje to:

IMG

Może ktoś będzie wiedział co na to poradzić?

  1. Być może opcja Napraw komputer automatycznie startuje. przeglad-metod-naprawy-problemow-uruchamianiem-windows-t497796.html#p3131322

  2. Ja sprawdziłbym: 1) czy dysk jest wykrywany w BIOS, 2) kolejność bootowania urządzeń w BIOS, 3) ustawienia zworek i fizyczne podłączenie dysku i innych napędów.

  3. Opcja Boot Corrector w Paragon Rescue Kit 11 Free Edition odzyskanie-danych-dysku-sytuacji-gdy-system-nie-dziala-t492904.html

image_id: 4589

  1. Reperacja nakładkowa bez utraty danych http://www.fixitpc.pl/topic/1234-repera … ty-danych/ i jeżeli nic z wymienionych przeze mnie nie pomoże, to napisz na tamtym forum.

Pozdrawiam.

Skoro sygnalizowany jest błąd odczytu danych, czyli wygląda jakby był zabezpieczony przed zapisem, jeśli to nie uszkodzenie dysku, to może infekcja i to mocna infekcja. Także nakładka może niewiele tutaj wnieść. Proponuję ściągnąć narzędzie Kaspersky Windows Unlocker jest to obraz w postaci pliku iso, którego można wypalić na płytkę, następnie bootować i przeskanować dysk pełnym skanowaniem. Wszystko co znajdzie usuń i podaj wynik na forum

Kaspersky Windows Unlocker nie wykrył żadnej infekcji, ale i tak jest z niego pożytek bo przynajmniej internet + przeglądarka jest :P. Co prawda bez flasha ale da się przeżyć.

@adam9870

Gdy klikam w teście POST F8 powoduje to tylko wybranie narzędzia bootującego (ASUS).

Dysk jest wykrywalny w biosie a zmienianie kolejności bootowania nie pomaga.

3 punktu nie robiłem (sprubóje go zrobić w najbliższym czasie), a co do 4 nie mam płytki windowsa.

A gdyby tak sformatować wszystkie partycje (i może w najlepszym wypadku odzyskać kilka plików) i zainstalować jakiegoś Linuxa?

-nie zmyło by to sprawy?

próbowałeś podłączyć pod inny zabezpieczony antywirusem komputer ten dysk i sformatować go ręcznie lub za pomocą jakichś programów?

@up

Nie próbowałem, właściwie to nawet nie mam jak, nie mam 2 stacionarnego PCta. A do laptopa za bardzo się nie da.

Ale jak sformatuje to win7 już nie będzie i nie będe mógł sprawdzić czy problem zniknął, pozatym chciałbym odzyskać kilka plików jakby się dało.

Pobierz SystemRescueCD nagraj na pendrive za pomocą programu Yumi. Odpal SysremRescue w terminalu wpisz

partiamge restmbr /dev/sda1

ENTER

z lewej tabeli wybierasz sda z prawej bedzie tylko 1 opcja wyboru

Domniemam, że system masz na partycji sda1, najlepiej sprawdź to narzędziem GParted jest wbudwany w systemrescue.

Kolega kiedyś miał podobny problem z Bootmgr is missing. Miał Windows XP, zainstalował Ubuntu, nie miał na dysku ważnych danych. podczas instalacji Ubuntu sformatował cały dysk. Potem uruchomił instalator Windows XP i zainstalował XP, wszystko było w porządku.

Odzyskanie danych z dysku w sytuacji gdy system nie działa odzyskanie-danych-dysku-sytuacji-gdy-system-nie-dziala-t492904.html

Nie posiadasz płyty z Windows? Patrz “Zaopatrzenie się w obraz czystej wersji Windows (czystej, bez dodatków)” zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html A potem Reperacja nakładkowa bez utraty danych http://www.fixitpc.pl/topic/1234-repera … ty-danych/

Mam nadzieję, że wykonałeś pełny skan ? Jeśli nie to go wykonaj, dodatkowo spróbuj nakładkę jak wcześniej kolega pisał, bo tutaj nie ma innego wyjścia. A nakładkowo jeśli zainstalujesz system, to nie utracisz żadnych danych

Ok, już sobie poradziłem, dane odzyskane, Ubuntu zainstalowany. Dzięki wszystkim próbującym pomóc w tym problemie!

Mógłbyś napisać jak Ci się to udało byłoby naprawde super:)

Zrobiłem bootowalnego pena z Ubuntu 12.04 (programem Universal USB Installer). A tak się składa że ubuntu ma LiveCD (odtwarzanie OS z płytki) więc zgrałem sobie potrzebne pliki na drugi komputer, resztę sformatowałem i zainstalowałem OS. Poradniki do zainstalowania Ubuntu są na vortalu lub na YouTube (Instalacja Ubuntu).

Jak widać w powyższym przykładzie kolegi, nie zawsze naprawa skutkuje, dobrze, że udało się zrobić livecd na pendirve ( swoją drogą polecam program, sam z niego korzystam) i zrzucić pliki, a potem dopełnic formalność tylko :slight_smile: