BOOTMGR Problem z przywróceniem z recovery

Witam,

 

Mam problem otóż siedzę cały wieczór i jak na razie pół nocy, nad tym aby odświeżyć dziewczynie komputer, do rzeczy:

 

Komputer HP 470 G1 

 

Zamierzałem reinstalować system poprzez partycję recovery, niestety nie mogłem gdyż nie działała funkcja (hp recovery manager) F11  -  nie było jej widać (klawisz nie reagował)

 

Wyczytałem, że może być wina, tego, że dysk jest dynamiczny. postanowiłem całą zawartość dysku D: HP_RECOVERY przekopiować na inny komputer w ramach kopii zapasowej.

 

Pokombinowałem z dyskiem aż w końcu udało mi się doprowadzić to do ładu: 1 dysk bez literki oznaczony jako system, C: Windows, D: HP_ RECOVERY, E: Dane.

 

Po tym zabiegu skopiowałem z powrotem dane (kopię) z recovery na dysk D.

 

Komputer się normalnie uruchamiał.

Podczas włączania, po wciśnięciu Esc pojawiła się opcja F11 hp recovery manager ŚWIETNIE, ale…

 

Pojawił się błąd podczas wchodzenia w to recovery: 

Brak BOOTMGR wciśnij Crl+Alt+Del by zresetować

 

Znowu poczytałem instrukcje typu: http://techformator.pl/brak-bootmgr-naprawa-windows-7-vista/

Lecz to nie pomogło…

wydaje mi się, że to dotyczy się samego systemu jeśli nie chce się uruchomić… lecz nie obejmuje partycji recovery.

 

Doczytałem się, że to jest błąd systemowy i zależy jedynie od windowsa - ma pomóc reinstalacja na czystym systemie.

Tak się składa, że takowy system posiadam, więc postanowiłem go zainstalować.

 

Po zainstalowaniu, nie dość, że nie mam najmniejszego sterownika jedynie do dźwięku to problem nadal nie ustąpił.

 

Czuje, że jestem już niedaleko od rozwiązania problemu, ale nie wiem jak to zrobić, bardzo proszę o pomoc.

Zależy mi na oryginalnym systemie dołączonym do zestawu.

 

Pozdrawiam

Czy sprawdziłeś stan dysku? Podobne sytuacje zdarzają się przy uszkodzeniu powierzchni dysku. Możesz użyć jakiegoś Live CD i sprawdzić smarta. Sprawdź i daj znać.

Dla osób które może miały podobny problem, dla mnie rozwiązaniem stało się przywrócenie partycji do pierwotnej postaci.

Tzn system © recovery (D). Po przywróceniu partycji i zainstalowaniu systemu z płyty pojawił się się przycisk f11, pierwsza próba reinstalacji zakończyla się błędem z prośbą o restart komputera, po tym restarcie wszystko zaczęło działać jak należy