Bootowania, GRUB, Linux+Windows 8

Witam ;(

Wyjaśniam problem… Instalowałem Sobie openSUSE 13.1 na pendrive,z systemu windows 8, po zainstalowaniu jego odpaliło mi linuxa i wszystko okej jednak…

Gdy wyjmę pendrive nie mam możliwości odpalenia windowsa, jak kolwiek ustawie bios i tak mi wyskakuje problem z jakimś GRUB (to chyba od linuxa) i przez to nei moge go uruchomić :wink:

Chciałem stworzyc linuxa którego mógł bym odpalać na różnych komputerach więc nie chce żeby jakieś komponenty zostały na dysku twardym (linux jest zainstlowany na USB)  oraz żebym mógł odpalić tego WINDOWSA -,- Dzięki z góry :wink:

post-254091-0-88077100-1393197207_thumb.

przeprowadziłeś instalacje na pendrive ale w taki sposób że instalator przyjął to jako kolejny dysk ustawił go jako bootowalnego i rozruchowego bez niego nie możesz teraz uruchomić systemu

wyjmij pena, włóż płytę instalacyjną Win8, uruchom naprawę oraz wiersz polecenia wprowadź komendy fixboot a potem fixmbr powinno pomóc

 

a po szukaniu w google znalazłem taki opis instalacji opensuse na pendrive http://susek.info/1158/Instalacja-openSUSE-z-dysku-USB po przeprowadzenia takiej instalacji będziesz mógł go uruchomić na każdym komputerze

Dzięki wielkie :wink: