Bootowanie Dreamlinux z LiveCD - Problem


(Konqui96) #1

Witam. Mam problem z uruchomieniem Dreamlinux z LiveCD. Na początku wszystko idzie dobrze, pojawia się ekran wyboru(Dream z Xfce, Gnome, Memtest). Wybieram Gnome, pojawia się ekran z pingwinkiem w lewym górnym rogu i OS ładuje się. Moduły Kernela ładują się dobrze, a później wychodzi około pięćdziesięciu błędów o tym, że jakiś katalog nie istnieje i tak do końca. Na końcu pokazuje się komunikat w rodzaju "Kernel panic[nie pamiętam dalej]!" i tyle. Próbowałem uruchomić z Xfce, ale dzieje się tak samo. Jakieś sugestie??


(Kostrzewa83) #2

sprawdzales sumy kontrolne po sciagnieciu obrazu plyty?


(Konqui96) #3

No nie. Jak to zrobić? Ale możliwość nie pobrania niektórej części obrazu nie jest taka duża. Distro to było ściągane bez przerwy.


(matiit) #4

Nagrywałeś z najmniejszą prędkością? Polecam 4x i opcję Disc at Once.

http://www.mandrivalinux.eu/showthread.php?t=3486


(Kostrzewa83) #5

plik md5 powinien byc na serwerze, z ktorego pobierales obraz plyty, do sprawdzenia sumy sciagnietego juz obrazu mozesz uzyc np. tego programu


(Soren) #6

To na 99% nie problem ze źle pobranym obrazem płyty bo ja pobrałem DL 3 i podczas odpalania na virtual boksie miałem to samo... obrazy mogą być walnięte:)


(Konqui96) #7

Cóż... Trudno. Poczekamy, aż wydadzą wersję 4 :P. Dzień temu zainstalowałem sobie Minta, oskórkowałem go i jest ok. Nie brakuje mi czegoś, czego nigdy nie używałem.

@Sphinx

Nie, nie ma żadnego pliku oprócz obrazu. Nie ściągałem z ftp, tylko normalne http.

@Matiit

Rzeczywiście, nie wypalałem z prędkością x4, tylko ze standardową, ale Disk at Once miałem wybrane.

Thx wszystkim, topic do zamknięcia


(Kostrzewa83) #8

tutaj jest obraz iso i plik md5