Boot'owanie dysku

Cześć,

Mam komputer, z którym wiecznie mam problemy, nic nie działa standardowo.

Mianowicie:

Kiedy mam wszystko podłączone, włączam komputer, wykrywa bios wykrywa napęd optyczny i HDD.

Boot’owanie ustawione na:

1.CD ROM

2.HDD

Na dysku jest zainstalowany WIN XP. Na innym komputerze podłączyłem go jako MASTER zworką i wszystko działało, bez żadnych konfiguracji.

Grzebałem coś w biosie, próbowałem ustawiać, ale nie widzę tu żadnych opcji dotyczących ATA, tylko SATA.

Po przejściu przez tablicę POST wyrzuca error “Disk boot failed, insert sistem disk.”

Pomyślałem, może coś mu nie gra z systemem. Podczas stawiania na nim ponownie XP, dokładniej w momencie kiedy następuje reset, bez wzywania klawiszy od razu bootuje płytę CD, tak jakby nie widział innej opcji. Nie przechodzi do instalacji z płyty na dysk.

Manipulowałem zworką i nic. Zostawiłem ustawioną na MASTER.

Przywróciłem fabryczne ustawienia BIOS i również w tym samym miejscu siedzi.

Bios’a mam w takiej wersji.

http://www.live-notes.ru/images/article … primer.jpg

Specyfikacja:

Płyta gigabyte ga-p35c-ds3

Dysk Seagate 80 GB (stara gwardia z 12 lat ma).

Liczę na wasze pomysły!

Przecież sam piszesz że na liscie bootowania ustawiłeś jako pierwsze urządzenie napęd CD/DVD. Więc co się dziwisz.

Po restarcie ustaw aby komputer startował z dysku, ewentualnie wyjmij płytę i gotowe.

Zamieniłem i dalej bootuje mi sam z płytki, pomija HDD.

Nawet jak wyjąłem płytę, podczas włączania, to dalej

DISK boot failure, inster system disk and press enter.

Po za tym zawsze byłem proszony o wciśnięcie jakiegoś klawisza, a teraz ani me ani be od razu bootuje płytę

Ale które? Jeśli " Load Optymized Defaults" > F10 >Yes i restart, to w porządku. Jednak podczas tego pierwszego restartu zaraz zatrzymaj ponownie start na BIOSie i w pozycji Advanced BOS Features ustaw kolejność bootowania jak sobie życzysz. Teraz znowu F10 > Yes > restart i teraz sprawdź co to dało.