Bootowanie LINUXa z USB - jak zrobić?

Witam,

jako że potrzebuję w krótkim czasie potestować znaczną ilość dystrybucji chciałbym móc je bootować z USB - znalazłem kilka tutoriali …ale żadnego takiego który spełnia wszystkie poniższe wymagania :

1.do tworzenia używamy środowiska windows xp

  1. gotowe, bootowalne iso’s ściągam z netu z oficjalnych stron

3.chciałbym by było to w stylu : format + kopiowanie plików z obrazów ISO do usb =>otrzymujemy bootowalny usb (jak płyta, prawda ?) (format przez HP tool z kopią plików systemowych windows98 działa w ten sposób - może więc jakieś w miarę proste opracowanie dla linuxa ?)

4.cała procedura NIE MOŻE być dostosowana do jednej wybranej dystrybucji - czyli takie cuda jak MY SLAX CREATOR odpadają, bo obsługuje tylko SLAX…

jakieś sugestie ??

z góry dziękuję za pomoc

pozdrawiam

Zobacz stronę http://www.pendrivelinux.com i tam sobie coś znajdź

ehh - nie ma tam tego czego szukam - zresztą widzę że nawet nie przejrzałeś dokładnie tamtej strony i/lub nie doczytałeś mojego posta.

jakieś inne sugestie ?

Z tym 4 punktem może być problem. Na swoim pendrive mam system zrobiony za pomocą tego.

ok - ale czy to jest opis TYLKO do ubuntu ? czy mogę inne distro tak potraktować ?

Możesz inne distro.

Byle nie z kernelem 2.2 itp :smiley:

akurat kernel interesuje mnie TYLKO najnowszy - starsze mają problem/nie obsługują czipa płyty głównej testowanego kompa.

czyli - każdą dystrybucje z jądrem np.2.6.24 i wyżej mogę ?

tak