Bootowanie sieciowe - serwer i stacje robocze

Witam serdecznie.

Jestem administratorem kafejki internetowej we wczesnym stadium rozwoju. Jestem juz po kupnie oryginalnych windowsów XP home na stacje robocze oraz jednego windowsa XP professional na komputer - host.

Obecnie zabezpieczam się przed instalowaniem oprogramowania przez użytkowników poprzez posiadanie dwóch kont na każdym z komputerów (admin + użytkownik), lecz na dłuższą metę nie zdaje to swojego egzaminu, ponieważ gdy jeden użytkownik zmieni tapetę pulpitu (czego nie chcę blokować z rejestru) lub doda swój profil GG to pozostaje on na stacji roboczej zapisany, a zależy mi na tym, by przy każdym włączeniu komputera był on przywracany do wersji “pierwotnej”. Zaobserwowałem niedawno takie rozwiązanie w niektórych szkołach, lecz tam sieci są administrowane przez Windows 2000 SBS (MENiS).

Czy jest możliwość zrobienia tego samego efektu na Windows XP Pro? Jeżeli nie to na jaki system mogę się przerzucić przy niewielkich nakładach finansowych, by uzyskać taką opcję. Czy serwer powinien mieć jakąś specjalną kartę sieciową czy wystarczy mu zwykle 100mbit?

Z góry dziękuję wszystkim, którzy pokwapią się choć trochę przybliżyć mnie do jakże upragnionego rozwiąznia mojego problemu.

Te 2 konta, o których piszesz niewiele pomogą…Spróbuj tego:

http://www.microsoft.com/downloads/deta … layLang=en

Program ma dość duże możliwości personalizacji, generalnie zapobiega wprowadzaniu wszelkich zmian na dysku, i z tego co obserwuję jest dość skuteczny.

Złączono Posta : 08.11.2006 (Sro) 18:57

Właśnie tak działa, choć czasami bywa to kłopotliwe…Ze swojej strony serwer na XP nie jest dobrym pomysłem…

Złączono Posta : 08.11.2006 (Sro) 19:01

Aha,zwykła sieciówka wystarczy.