Bootowanie systemu po wymianie dysku - BOOTMGR image is corrupt

Hej,

Status dysku wygląda ok. Jak wyglądają transfery?

Pozdrawiam,

Dimatheus

transfery są jak na SSD przystało. Wszystko sprawienie i szybko. Mimo że w laptopie jest łącze SATA150.

 

właśnie wg poradnika z jednej strony użyłem programu wondershare liveboot 2012 i jedyne co “naprawiło” to usunęło mi grub’a i obecnie nie mogę linuxa już włączyć a błąd bootmgr dalej egzystuje… już mi ręce opadają…

Hej,

 

Możesz pokazać, jak wyglądają partycje dysków w przystawce zarządzania dyskami w systemie?

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

 

http://hosting-zdjec.pl/view.php?filename=842907Bez_tytu_u.jpg

Hej,

Tutaj też wygląda poprawnie. Może więc jakieś ustawienia UEFI? Jesteś w stanie zrobić zdjęcia poszczególnych zakładek w UEFI?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Może trochę niewyraźne ale wszystko widać

 

http://przeklej.org/file/TwlN2Z/Nowy.folder.rar

 

pzdr

Hej,

Na pewno przenieść bootowanie z HDD na pierwszą pozycję (ostatni screen) - użyj do tego przycisków funkcyjnych F5 i F6. Dodatkowo napisz, jakie ustawienia pojawiają się po kliknięciu w pozycję SATA Interface Settings.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zmianę sekwencji już sprawdzałem kiedyś. Nie ma znaczenia. Teraz jest w kolejności 1. HDD, 2. DVD-ROM etc.

 

Jeśli chodzi o opcje SATA to są: AHCI i Compatibile, czyli wnioskuję, że IDE…

 

Nic nie pomaga… Zastanawiam się czy jakbym włożył stary magnetyczny HDD to czy wróciłoby to do normy

 

Rozumiem, ze próbowałeś już ustawiać wartość Compatibile w opcji: Advanced->System Configuration->SATA Controller Mode.

 

Spróbuj jeszcze wyłączyć (Disable) opcje: Advances->USB Legacy Emulation.

Hej,

Tak, dokładnie tak jest. Tutaj więc nie ma czego szukać.

Może tak być, ale póki tego nie sprawdzisz, możemy jedynie gdybać.

Pozdrawiam,

Dimatheus

nie wiem już sam… a nie mam siły po raz kolejny wgrywać 2 systemy i programy do nich… dziwne jest to, że czasem Windows uruchamia się od razu a czasami trzeba go kilkakrotnie zrestartować. Ostatnio jednak bywa tak, że dopiero za minimum 3-cim razem startuje.

Hej,

Niekoniecznie, wystarczy podłączyć dysk i zainstalować system - w końcu to do celów testowych.

Sprawdzałeś, czy nie ma luzów na złączu dysku?

Pozdrawiam,

Dimatheus

 

 

sprawdziłem stary dysk i uruchamia się za każdym razem… widocznie SSD jest jakiś lewy, albo laptop, który już ma parę latek go nie toleruje

Hej,

Może warto sprawdzić jego działanie na innym komputerze. Jeśli dzieje się podobnie, warto reklamować dysk.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Oddałem dysk na gwarancję i po długiej walce z Komputronikiem - serwis trwał ponad miesiąc - stwierdzono, że dysk jest uszkodzony. Dostałem drugi, który śmiga :slight_smile:

Hej,

 

chciałbym wrócić do tematu. Nowy dysk, który otrzymałem na gwarancji włożyłem do laptopa żony i śmiga bez zarzutu. Ja jakiś tydzień temu byłem zmuszony do wymiany dysku w swoim laptopie i kupiłem również SSD. Prosto z pudełka podłączyłem go do tego samego laptopa jak było w poprzednim przypadku i ponownie po zainstalowaniu systemu i ponownym uruchomieniu wyskoczył mi komunikat jak z tematu. Ręce mi opadły… Próbowałem wówczas sformatować dysk przez wiersz poleceń (Przed formatowaniem wyczyściłem informację MBR) ale nie mogłem bo wyskakiwał komunikat, że wolumin jest za duży. Sformatowałem dysk programem Easeus Partition Manager. Zainstalowałem ponownie system Windows i po 2-3 dniach ponownie wyskoczył mi ten komunikat. Jakiś pomysł by naprawić ten plik?