Bootowanie z kontrolera SATA na PCI

Mam ostatnio taki problem. Kupiłem kontroler SATA na PCI. Przy uruchomieniu instalacji obojętnie jakiego windowsa (gdzie przy uruchamianiu instalacji wciskam F6 w celu załadowania sterowników SATA) wszystko idzie dobrze i po skopiowaniu plików na dysk robi się restart kompa już dysku nie widzi i nie może z niego zbootować. W biosie niestety żadne opcje przy kolejności bootowania nie widzą tego dysku. Może ktoś wie jak rozwiązać ten problem ?

Heh, powiem tak, masz problem i to duży bo z tego kontrolera nie skorzystasz dopóki nie zainstalujesz windy i sterów do niego :slight_smile:

Też mam kontroler Sata na PCI w mobo, w biosie dysk widać ale podczas instalacji jak ma wskoczyć wybór dysku/partycji do zainstalowania to wskakuje okno, że dysku nie ma coś tam coś tam i F3 żeby zakończyć. No ale dobrze, że mam Sata na mobo więc idzie to jako tako obejść.

Twoim jedynym rozwiązaniem jest kupno/pożyczenie czegoś takiego.

maniekz troche zły link podałeś bo to urządzenie służy do podłączenia dysku ATA do złącza SATA. A co do samego sata to mówie, że ładuje nowe sterowniki wciskając F6 przy instalacji windy. Jeśli nie wrzuce tych sterów to mam tak samo jak mówisz, że system wyświetla, że nie ma żadnych dysków i F3 żeby zakończyć. Ale wg mnie sterowniki trzeba tylko do tego, żeby zainstalować system bo bootowanie to już osobna sprawa i właśnie z tym mam problem :expressionless:

A co za problem podłączyć to na odwrót ?? Do konału IDE w mobo, hmmm ??

Wciskanie F6 możesz sobie o d–ę rozbić taka prawda :slight_smile:

Ja miałem swego czasu kontroler SATA na PCI. Miał własny BIOS, więc zaraz po BIOS-ie płyty ładował się BIOS kontrolera. Przy instalacji VISTY włożyłem płytę ze sterownikami dołączonymi do kontrolera, załadował podpięty dysk i wszystko było OK.