Bootowanie z urzadzenia usb

(Mariusz Berstling) #1

zastanawiam sie czy mozna majac zgranego windowsa na przenosny dysk usb (tzn urzadzenie pelniace funkcje przenosnego dysk np. pendrive, odtwarzacz mp3) bootowac z niego kompa i wgrac system????

(aju) #2

Może być dość trudno.

Jeśli BIOS nie wykrywa tego urządzenia to (chyba) można zapomnieć.

Bo nie uruchomisz windowsa z urządzenia, które nie jest wykrywane przez komputer.

(Mariusz Berstling) #3

aha a jesli jej wykryje to musze cos w biosie tez pozmieniac? chodzi mi o kolejnosc bootowania...

(aju) #4

Jeśli urządzenie zostanie wykryte to w biosie ustawiasz kolejność bootowania. Na pierwszym miejscu dajesz właśnie to urządzenie USB, potem dysk, napęd czy jak wolisz.

W niektórych biosach nie trzeba w ogóle nic ustawiać: np. u mnie w laptopie do wyboru urządzenia z któego ma być uruchomiony komputer służy przycisk F12.

(Mariusz Berstling) #5

ok... a jesli mam czesc plikow na urzadzeniu a druga czesc na karcie pamieci wewnatrz to jest szansa ze taka konfiguracja zatrybi? czy mam liczyc na cud?

(aju) #6

licz na cud. Samo to że komputer wykryje to urządzenie możesz uznać za cud.

Ale jestem przekonany że nic takiego się nie stanie i po prostu bios Ci nie pokaże tego pendriva czy co tam masz.

(Mariusz Berstling) #7

dzieki za pomoc.... bede sie modlil do Św. Procesora z Redmond...

(Ludwikc) #8

niekoniecznie - mozesz odpowiednio skonfigutrowac WindowsLoadera. Wowczas 1st boot dirve'em bedzie Twój hdd a z niego zostanie odczytana informacja skad ma sie załadowac system.

(Mariusz Berstling) #9

a jak sie to robi??

(Ludwikc) #10

Google.

Mozesz tez uzyc

http://ourworld.compuserve.com/homepages/gvollant/bootpart.htm

(JNJN) #11

I tu: