BOOTscreen - jak usunąć LILO? Wielkie dzięki KALI

Witam.

W ostatnim czasie postanowiłem popawić się Linux’em i zainstalowałem go na swoim komputerze. Ale system ten szybko doprowadził mnie do szału więc potulnie powróciłem do świetnego Windows’a XP. Wykasowałem partycje Linux’a i wszystko byłoby świetnie gdyby nie fakt, że przy uruchamianiu komputera nadal pojawia mi się okno wyboru systemu LILO by Linux, a nie preferowany przezemnie pasek uruchamiania XP’ka. W związku z tym mam do Was pytanie. Jak usunąć LILO tak aby komputer od razu ładował Windows’a nie pytając o wybór systemu operacyjnego. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi…

Pozdrawiam, Morfeusz :slight_smile:

Sam kiedyś o to pytałem http://forum.dobreprogramy.com/viewtopi … B1c+linuxa :smiley:

Konfiguracja systemów operacyjnych znajduje się w pliku boot.ini na partycji systemowej. Jak chcesz, możesz się nim pobawić (only professional :smiley: ). Ale jak chcesz bezpiecznie rozwiązać ten problem, zrób tak: Mój komputer => Właściwości => Zaawansowane => sekcja “uruchamianie i odzyskiwanie” => Ustawienia. Jako domyślny system operacyjny ustaw Windows XP, czas wyświwietlania… ustaw na 0 sekund :smiley: :smiley: :smiley: .

Dziekuję za wszystkie odpoweidzi, a w szczególności Tobie lazikar. Jak zwykle okazałeś się niezawodny! Widze, że czasami mamy takie same problemy :smiley: . Tak jak powiedziałeś: “poszło jak po maśle”. Ponieważ podany przez Ciebie temat jest już zamknęty, korzystając z okazji chcę jeszcze podziękować Kali’emu… Panowie jeszcze raz wielkie dzięki…

Pozdrawiam, Morfeusz :slight_smile:

heh, pomogłem niepomagając :wink:

tzn nie teraz…

cieszę się, że kolejny klient jest zadowolony :smiley:

Pozdrawiam