Botowanie z pendriva [screeny biosa]

Mam problem, nie mogę zbotować pendriva przez bios a wydaje mi się że mam opcję botowania przez pendriva.Windowsa nagrałem przez wintoflash u kolegi z mojego pena włącza sie instalka przez bios u mnie nie chce pomimo że ustawiam w biosie na usb pierwsze, dodaje screeny może ktoś z was coś wymyśli

6465d32402a60.jpg

4a3528118e71a.jpg

b8b2085c02753.jpg

Ja widzę że na liście bootowania masz taką kolejność:

-dysk twardy

-napęd CD/DVD

-sieć (PXE czyli to co widać na pierwszym zdjęciu)

-USB Floppy Drive

-USB Storage Disk

Przestaw dwie ostatnie pozycje na dwie pierwsze i sprawdź czy komputer wystartuje z pendrive.

Ten sceeny są z wczoraj , już tak próbowałem wczoaj i dzisiaj przed chwilą ale przy włączaniu laptopa jak wcisne f12 to mam małe okienko boot menu i tam mam zawsze dwie albo jedną pozycje z 5 czyli hard drive i boot from lan i np jak wcisne bot from lan to sie botuje, ale nie wiem jak do tego boot menu dodać usb floppy lub usb storage bo wtedy by napewno się zbotował :stuck_out_tongue:

Jak Ci pisze “rgabrysiak”, przestaw kolejność bootowania -USB Floppy Drive i -USB Storage Disk na dwa pierwsze miejsca na liście bootowania (Boot priority order), potwierdź zmiany klawiszem F10, zrestartuj komputer z włożonym pendrajwem i nie wciskaj żadnego klawisza (F12 też nie) podczas startu.

juz tak robilem wiele razy

Spróbuj włożyć pendrive do innego gniazda. To że nie masz pendrive w boot menu (F12) wynika z tego że komputer go nie wykrywa poprawnie.

W biosie ewidentnie ustaw USB Storage Drive na pierwszym miejscu.

Czy to złącze usb do którego podłączas pendrive na pewno działa?

Spróbuj przełozyć do innego i odpalić.

Czy podłączasz do takiego czytnika kart z usbco jest z przodu? Lepiej nie.

Jak bardzo stary masz komputer? Może aktualizacja Biosu potrzebna?

Ponadto widzę na ekranie błąd “PXE-E61: Media Test Failure”. Wybierz w BIOSie standardowe ustawienia (Load Optimized Dafaults lub podobnie) w zakładce Exit, potwierdź i zrestartuj. Potem ponownie przestaw bootowanie.

Jeżeli to jest desktop, nie laptop, to ma w biosie parametr HDD sequence (kolejność twardych dysków). Pendrive jest traktowany przez komputer jako dysk twardy, więc pendrive musi być włożony do gniazda (bez żadnych hubów) i należy zrobić twardy reset komputera, żeby komputer go wykrył. W parametrze HDD sequence (lub podobnym) ustawić pendrive na pierwszą pozycję, a w parametrze Boot order - ustawić HDD. Niestety jeśli to laptop - nie znam rozwiązania.

Spróbuję pod innym usb sfomatować ale pierw zobie tak jak napisał Poraj, a aktualizację biosa jak się robi? bo mój laptop ma już 5 lat i od 3 lat nie było formata ledwo zipie :slight_smile:

Zrobiłem to co napisałem przed chwilą i nie ma rezultatu

Jeśli chcesz zaktualizować BIOS to najpierw wejdź na stronę producenta laptopa i sprawdź czy nowszy BIOS jest dostępny. Jeżeli tak, odszukaj informację jak wygląda proces aktualizacji, pobierz plik z aktualizacją i zaktualizuj BIOS.

I jeszcze jedno jeżeli masz takie problemy z wystartowaniem laptopa z pendrive nie prościej przeprowadzić reinstalację systemu z płyty?