BOX'owe chłodzenie

Mam pytanie czy używacie boxowego chłodzenia na procku czy wymieniliście sobie na inne??? Chciałbym sobie wymienić chłodzenie ale nie wiem czy to będzie potrzebne. Obroty wentylatora to okolo 4100rpm, i chciałbym mieć większe obroty ale żeby głośność spadła. Mój wentylator czyszcze co tydzień, i po czyszczeniu nie odczuwam tego że wentyl. chodzi jakby ciszej… Może wentyl czyścić co dziennie… Kolega mi mówił że boxowe chłodzenie jest głośniejsze od tego co można sobie kupić?? ale nie chce mi się w to wierzyć !!

P.S. Dzisiaj w samo południe mój młodszy brat(de***) grał :evil: na kompie i po 20minutach gdy przyszedłem z dworku temp. procka wynosiła 58- 59stopni :o :o :o

Box-owe chłodzenie jest bardzo kiepskie. Lepiej dobrać coś samemu. Najlepiej o małej ilości obrotów, ale dużej wydajności.

Używam boxa :slight_smile:

W tak upalne dni jak dzisiaj, oczywiste jest, że temperatura na procu będzie wysoka… Na ten czas możesz ściągnąć obudowe. Powinno troche spaść.

:D:D

To kosztuje :slight_smile:

Odradzam…nic to nie da. Raz na 2 miesiące wystarczy.

Kupić osobno to sobie można i cichsze i głośniejsze chłodzenie od tego które się ma :slight_smile:

Podaj jaki masz procesor, to moze Ci coś dobierzemy :wink:

Mój proc to

Właściwości procesora:

Typ procesora AMD Athlon XP, 1833 MHz (11 x 167) 2500+

Nazwa kodowa Barton

Seria A2

Zbiór instrukcji x86, MMX, 3DNow!, SSE

Pamięć podręczna L1 kodu 64 KB

Pamięć podręczna L1 danych 64 KB

Pamięć podręczna L2 512 KB (On-Die, Full-Speed)

Płyta główna ( ale chyba nie trzeba )

Nazwa płyty głównej MSI KT4AV (MS-6712)

Jak jeszcze coś rzeba podać to napiszcie. Czekam na odpowiedzi bo na wentylatorach to się nie znam, a cena ( można powiedzieć ) nie gra roli 8) 8) zależy mi na ciszy i małej temperaturze bo dużo renderuje filmów no i temp. zwrasta… podajcie jakieś linki…

Kup ten: Pentagram Freezone QVC-120 Cu. Wiatraczek bardzo wysokiej klasy.

Znalazłem jakiś wentylator

http://www.ksol.pl/pentagram-freezone-q … -1265.html

ma większe obroty

Czy te wiatraki plastikowe są gorsze od tych miedzianych lub miedziano-aluminiowych, czym one się różnią. I jakbym sobie wymienił wentylator to radiator musiałbym zostawić?? czy też można sobie wymienić??

Jest gorszy od tego który Ci podałem.

Przez to głośniej pracuje, a chłodzi troche gorzej od w/w.

Te drugie lepiej chłodzą. Mają tak jakby na sobie dodatkowy radiator.

Również można wymienić.

Dzięki Damian, dostajesz odemnie “+” dzwoniłem do kolegi(informatyka - pracuje gdzieś w Derkomie) i mówił mi że ten wentyl jest bdb, lece jutro do Derkomu i zakupuje ten wentyl. Dziekuwa… :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: .

P.S.Powiem ci jutro jaka tempa procka 8)

Jeszce pozostaje kwestia zalozenia tego coolera (cooler = radiator+wentyl i z reguly wymienia sie zawsze calosc, chyba ze ci sie wiatrak zatarl a masz jakis dobry zestaw), gdyz musisz odpowiednio nalozyc pasty termoprzeowadzec i najlepiej jakiejs dobrej.

Swoja droga ja nigdy Pentagrama nie lubialem, podrubki Zalmana. Z tego co czytalem nt. wersji chlodzenia GPU do idzie nerwicy dostac z monatrzem Pentagrama. Fakt, Zalman duzo drozszy ale mialem juz niejeden jego produkt i sa naprawde dobre, zarowno wydajnosciowo jak i jakosciowo (tzn chodzi mi o wykonanie).