BOXowe pudełko i5 a pasta termoprzewodząca

(Archimond55) #1

Witam, mam takie pytanie czy obecnie w pudełkach nie ma pasty termo-przewodzącej w tubce/strzykawce?

Bo w moim pudełku takiej nie było. I tu jest moje właściwe pytanie: czy takie szare paski na radiatorze zastępują pastę, czy mogę położyć normalną, kupioną osobno?

sam0128u.th.jpg

(Piter9713) #2

Jeżeli nie było w torebce/strzykawce pasty, to jest na radiatorze w postaci 3-ch pasków. Ale lepiej byłoby, jakbyś kupił osobną, bo te fabryczne są zwykle kiepskiej jakości.

(Ciuci) #3

Te paski to właśnie pasta.Możesz oczywiście zetrzeć tą fabryczną i zastosować inną lepszą :slight_smile:

(Archimond55) #4

Zapytam tak z ciekawości stałoby się coś gdybym oprócz tych pasków położył jeszcze normalną pastę? :wink:

(Piter9713) #5

Za dużo pasty może dać odwrotny efekt to zamierzonego :P. Ale Intela raczej łatwo nie spalisz. Tak na marginesie - tymczasowo (na 2-3 dni) b.dobry jest krem do rąk :mrgreen:

(Cedar) #6

Nie oprócz ale najwyżej zamiast. Pasty ma być mało, ma ona wypełnić tylko ewentualne nierówności powierzchni na radiatorze i procesorze a nie tworzyć grubą warstwę.

(Eleks) #7

Krem do rąk :P? Pierwsze słyszę :wink:

Jeśli nie zamierzasz kręcić i zależy Ci tylko na tym aby to działało to śmiało możesz założyć to na procka :wink: Osobiście jednak zachęcam do wymiany na coś solidniejszego.

(Piter9713) #8

Przecież napisałem, że tymczasowo :P. Ale na P4 2,8 osiąga lepszy wynik niż Zalman ZM-STG1.

(Cedar) #9

Tymczasowo to niech nic nie zmienia tylko użyje tej co jest nałożona fabrycznie.