Brak Aero Glass

Łukash często ma dobrego nosa :smiley:

Tak jest najlepiej :wink: 3 strony = dużo pomysłów > jeżeli nie trafione = zostają tylko dobre :smiley:

Nie miałeś usuwać folderu, tylko jego zawartość. Utwórz ponownie folder ręcznie.

Jak wyłączyć tą karte?

Folder ma zostać, miałeś usunąć jego zawartość, utwórz go ręcznie :slight_smile:

Niestety tym razem nie. A to wyłączenie tej karty to na płycie czy przez system/BIOS?

Utworzyłeś folder + skasowałeś plik.

Teraz pokaż jaki błąd wyskakuje przy próbie klasyfikacji. Powinieneś dostać okienko podobne do tego :

![475840Bez tytu u.png](http://funkyimg.com/u2/2938/991/475840Bez tytu u.png)

Dodane środa, 1 maja 2013, 18:55

W jakim trybie działa dysk twardy w IDE czy AHCI ? Jaki antywirus/pakiet ochronny ?

Ja mam zupełnie inne:

https://plus.google.com/photos/10602093 … 7945272641

Zdjęcie 4

PS Dysk jest podpięty do SATA II, a antywirus to AVG (darmówka).

Wejdź w Start > wpisz Podgląd zdarzeń > uruchom > Dzienniki systemu > Aplikacja i System - w tych dwóch dzienniki sprawdź ostatnie “Błędy” (otwórz dwuklikiem) - które mogą wskazywać na błędy przy klasyfikacji . Skopiuj ich treść (Ctrl+C) i wklej do posta (Ctrl+V)

Wejdź w w BIOS i szukaj SATA MODE - podaj co jest ustawione, szukaj też "On Board VGA "czy czegoś w tym stylu, jak znajdziesz > Disable > Save settings & Exit .

Wejdź w Raporty i rozwiązania problemów i sprawdź co tam słychać , jak znajdziesz coś w temacie > podaj treść.

5x (tyle razy próbowałem robić klasyfikacje)

I coś takiego:

Nie którym ponoć pomaga : Odpal wiersz polecenia jako administrator i wklej :

bcdedit /set useplatformclock true

[ENTER]

Restart systemu.

Już myślałem, że się uda, Aero chodziło pięć minut i … znowu to samo. A w BIOS jedynie to może się przydać:

SATA Controller - Enabled

SATA Controller Mode - IDE (jeszcze RAID do wyboru, ale u mnie nie będzie działać)

EDIT: Z ciekawości zobaczyłem do Menadżera Urządzeń, jakie są karty graficzne, i jest tylko ATI Radeon. Czy tak ma być, bo zintegrowana na pewno jest. I próbowałem instalować sterowniki do zintegrowanej (na XP miałem zainstalowane do zin. i do ATI i chodziło dobrze) i powiedział, że nie może znaleźć urządzenia.

Podobny błąd ponoć może pojawić się przy trybie AHCI , u Ciebie jest IDE = powinno być OK.

Sprawdzałeś On Board VGA ?

Jeszcze raz do BIOS i szukaj HPET Support (high precision event timer) sprawdź czy jest na Enable - jak nie to tak ustaw > Save settings & Exit, powinno być w zakładce Advenced/Advenced Chipset Features - lub podobnie.

Nie ma w BIOS czegoś takiego, jak On Board VGA, ani nic podobnego. Ze zintegrowanych rzeczy było tylko o sieciówce i tylko i wyłącznie. Zaraz sprawdze czy jest HPET Support w BIOS.

EDIT: Dalej nie ma takiej opcji.

EDIT2: Myślę, że to nie wina BIOS-u, ponieważ przy logowaniu Aero jest, ale po chwili znika.

Co do jednej karty w menedżerze urządzeń - to tak powinno być, znaczy się jest zapewne wyłączona.

Co do problemu, to wracamy się do strony nr 2 klik i zastanawiamy się nad kwestią aktualizacji (również BIOSu…

Tylko, że BIOS jest najnowszy.

To nie dobrze…

Spróbuj włączyć > zastosuj, wyłączyć > zastosuj > włącz > zastosuj Aero Peek - napisz czy to coś daje…

Podaj co wyskoczyło po komendzie :

bcdedit /enum

Pierwszy sposób nie pomógł.

Drugi:

Menedżer rozruchu systemu Windows

---------------------------------

Identyfikator {bootmgr}

device partition=\Device\HarddiskVolume1

description Windows Boot Manager

locale pl-PL

inherit {globalsettings}

default {current}

resumeobject {554d8241-aa4a-11e2-9c37-8474f7371d25}

displayorder {current}

toolsdisplayorder {memdiag}

timeout 30


Moduł ładujący rozruchu systemu Windows

---------------------------------------

Identyfikator {current}

device partition=C:

path \Windows\system32\winload.exe

description Windows 7

locale pl-PL

inherit {bootloadersettings}

recoverysequence {554d8243-aa4a-11e2-9c37-8474f7371d25}

recoveryenabled Yes

osdevice partition=C:

systemroot \Windows

resumeobject {554d8241-aa4a-11e2-9c37-8474f7371d25}

nx OptIn

useplatformclock Yes

Myślałem jeszcze że HPET nie zaskoczył, ale useplatformclock Yes wskazuje że tak.

Nic to nie wniesie ale wejdź jeszcze w Menedżer urządzeń > Urządzenia systemowe > i sprawdź czy masz Czasomierz zdarzeniowy wysokiej precyzji.

Jaki masz ustawiony Plan Zasilania ?

Napisz czy coś dają te komendy, wiersz jako admin :

net stop uxsms

net start uxsms

Ja nie mam już pomysłów…

Dalej myślę, że tu jest ewidentny problem z DWM.exe, przestaje działać i Aero pada, jest mała możliwość, że coś co siedzi w auto-start albo usługa z opóźnieniem wyłącza aero na zasadzie “zbyt słabej wydajności”.

W menu start wpisz msconfig -> otwórz wynik wyszukiwania -> karta “uruchamianie” -> pokaż zrzut z niej albo podaj listę :slight_smile:

Microsoft Skydrive

AVG Antivirus

Adobe Reader

Menadżer audio Realtek

DAEMON Tools LIte

VIsta Wall Extended for Windows 7 and Vista (firewall)

Te dwie komendy nic nie pomogły. Włączyły na chwilę AERO i po chwili nie ma AERO.

A w Menedżerze urządzeń mam “Czasomierz zdarzeniowy”. Nie ma tam dopisku wysokiej precyzji i pisze, że nie ma sterownika.

EDIT: Plan jest zrównoważony, przestawiłem na Wysoką Wydajność i restart i nic i zmieniłem na zrównoważony.

Nie widzę tam nic co mogłoby robić sceny, jednak w celach testowych, wyłącz wszystko z auto-start -> restart-> daj znać.

Dodatkowo udaj się w tą lokalizację: Menu star-> prawym na “komputer” -> właściwości-> po lewej w nowym oknie “zaawansowane ustawienia systemu” -> karta “zaawansowane” -> wejdź w ustawienia efektów wizualnych-> podaj jak jest to tam ustawione (zrzut poglądowy)

zaawansowane_png_300x300_q85.jpg