Brak akutualizacji rekomendowanych w Windows Update

Witam! Mam pewien problem, otóż Windows nie pokazuje mi w ogóle opcji ściągania rekomendowanych updatów. Uaktualnienia otrzymuje jedynie “Tylko dla systemu WIndows”.

Jak włączyć te rekomendowane updaty dla oprogramowania Windows?

W ustawieniach WU jest taka opcja…

Oczywiście, że jest, bo nawet ją kiedyś miałem :wink: Teraz niestety nie mam, jedynie dwa okienka: “udostępnij zalecane…”, “zezwalaj wszystkim…” Kiedyś rekomendowane uaktywnialy mi się jak np włączylem Office czy Visual Studio - teraz nic sie nie dzieje.

To nie wiem co jest grane…

zastanawiam się czy można to włączyć w gpedit.msc, jednak nigdzie nie mogę znaleźć stosownej opcji, a może winna jest jakas usluga?

Nie wiem, tak jak napisałem nie mam pojęcia co jest grane, więc nie będę się wypowiadał. Wydaje mi się, że reinstall systemu załatwiłby problem, ale to w sumie idiotyczny pomysł reinstalować system dla jednej głupiej opcji w WU. Czasami tak się zdarza, że nie wiadomo dlaczego instalator nie wprowadzi jakiejś opcji w systemie. Ja np. miałem tak, że nie dodał mi po lewej stronie skrótów dokumenty,pobrane itp. w oknie eksploratora i później po instalacji systemu już miałem. Tak samo miałem z XP - nie zainstalował mi wszystkich składników panelu sterowania, zainstalowałem jeszcze raz i już było ok. W sumie spróbuj włożyć przy uruchomionym systemie płytę z Windowsem, uruchom setup i wybierz opcję uaktualnij(zaawansowane). Nie daję gwarancji, że to pomoże, ale uważam, że spróbować nie zaszkodzi, bo ta opcja tylko nadpisuje pliki systemowe, bez formatowania, tak więc nie stracisz danych i również nie będziesz musiał wgrywać softu od nowa…