Brak akutualizacji rekomendowanych w Windows Update

(Skomerko) #1

Witam! Mam pewien problem, otóż Windows nie pokazuje mi w ogóle opcji ściągania rekomendowanych updatów. Uaktualnienia otrzymuje jedynie "Tylko dla systemu WIndows".

Jak włączyć te rekomendowane updaty dla oprogramowania Windows?

(Piotrkijak) #2

W ustawieniach WU jest taka opcja...

(Skomerko) #3

Oczywiście, że jest, bo nawet ją kiedyś miałem :wink: Teraz niestety nie mam, jedynie dwa okienka: "udostępnij zalecane...", "zezwalaj wszystkim..." Kiedyś rekomendowane uaktywnialy mi się jak np włączylem Office czy Visual Studio - teraz nic sie nie dzieje.

(Piotrkijak) #4

To nie wiem co jest grane...

(Skomerko) #5

zastanawiam się czy można to włączyć w gpedit.msc, jednak nigdzie nie mogę znaleźć stosownej opcji, a może winna jest jakas usluga?

(Piotrkijak) #6

Nie wiem, tak jak napisałem nie mam pojęcia co jest grane, więc nie będę się wypowiadał. Wydaje mi się, że reinstall systemu załatwiłby problem, ale to w sumie idiotyczny pomysł reinstalować system dla jednej głupiej opcji w WU. Czasami tak się zdarza, że nie wiadomo dlaczego instalator nie wprowadzi jakiejś opcji w systemie. Ja np. miałem tak, że nie dodał mi po lewej stronie skrótów dokumenty,pobrane itp. w oknie eksploratora i później po instalacji systemu już miałem. Tak samo miałem z XP - nie zainstalował mi wszystkich składników panelu sterowania, zainstalowałem jeszcze raz i już było ok. W sumie spróbuj włożyć przy uruchomionym systemie płytę z Windowsem, uruchom setup i wybierz opcję uaktualnij(zaawansowane). Nie daję gwarancji, że to pomoże, ale uważam, że spróbować nie zaszkodzi, bo ta opcja tylko nadpisuje pliki systemowe, bez formatowania, tak więc nie stracisz danych i również nie będziesz musiał wgrywać softu od nowa...