Brak antyaliasingu

Witam

Mam płytę H61M-S2PV z prockiem Intel Pentium 2,9Ghz. Zainstalowałem sobie demówke Crysis oraz grę Half-life 2. W dwóch tych grach nie mam antyaliasingu.

W Crysis jest OFF - pole jest niepodświetlone/wyszarzałe i nic nie mogę z nim zrobić

W Half-life2 mam NONE - poza ta opcją nie mam nic innego do wyboru.

Zdaje się, że na mojej płyecie jest HD 4000. Ale nie mam pewności bo nigdzie to nie pisze. Tez to dla mnie dziwne. Wszędzie tylko pisze ‘HD Graphics’ i to wszystko. Bez antyaliasingy wszystko wygląda daremnie i mrowi się.

Dlaczego nie mogę w tych grach ustawić antyaliasingu??

Cześć

Jaki konkretnie masz procesor? Zapewne to w nim jest zintegrowana karta graficzna a nie na płycie głównej.

Jeżeli chcesz grać w gry kup dedykowaną kartę graficzną, zintegrowana to takich zadań za bardzo się nie nadaje.

Intel Penium G2020 2,9Ghz - na halflifie dobrze wygląda, tylko ten aliasing :\

Jak go ustawić?

Cześć

Sterowniki do karty zainstalowane? Jeżeli tak to moim zdaniem nic więcej nie zrobisz.

Powtórzę jeszcze raz - nie wymagaj za wiele od zintegrowanej karty. Chcesz grać to kup dedykowaną kartę graficzną wówczas wszystkie “bajery” graficzne ustawisz bez problemu.

stery zainstalowane… gdzieś czytałem, że HD 4000 obsługuje antyalisasing :frowning:

Najpierw to trzeba mieć HD4000. Pentiumy mają słabsze grafiki właśnie Intel® HD Graphics.

Coś czuję czeka cię modernizacja o prawdziwe GPU lub jeśli sterowniki Intela pozwalają modyfikacja ustawień teksturowania. Przykładowo w nVidii wygląda to tak http://img52.imageshack.us/img52/9408/u … rafiki.jpg

W sumie grałem w Doom3 na tej karcie i chodzi bez zarzutów na 1024-768 na full co sie dało ustawiłem, gram w demo, więc chyba nie jest taka cienka, a doom3 przecież wymaga super jednostki z gwiezdnych wojen. Jakby jeszcze dali AA to nie musiałbym kupować oddzielnej grafiki.

Niestety antialiasingu w ustawieniach grafiki nie ma #-o

PS

wiecie może jaki najsłabszy intel ma HD4000? Może lepiej zainwestować lepszy proc niż kartę?

Doom 3 pójdzie na byle czym bo praktycznie nie ma wymagań, spróbuj pograć w coś nowszego, niekoniecznie bardzo wymagającego np. skyrim i zobaczysz czy ta integra w ogóle do czegoś się nadaje.

A sterowniki do grafiki masz najnowsze? Jak nie, to je zaktualizuj, jeżeli dalej nie będzie AA to musisz rozglądać się za jakąś normalną kartą.