Brak automatycznego połączenia

(Sebastianl92) #1

Do łączenia się z internetem używam routera D-Link DIR 300. Wszystko było w porządku aż do momentu kolejnego formata.

Teraz uruchamiając system nie jestem połączony z internetem. A przynajmniej aplikacje z niego korzystające tak się zachowują. Nawet jeśli ikonka obok godziny wskazuje, że jest połączenie i wszystko ładnie śmiga, wcale tak nie jest. Muszę sam wejść w centrum sieci i udostępniania > zmień ustawienia karty sieciowej i wtedy wyłączyć i właczyć kartę (korzystam z Windows 7). Jakakolwiek ikonka by się nie pojawiła obok godziny, zawsze muszę to zrobić. Po wcześniejszych formatach było w porządku, wszystko łączyło się automatycznie. Czy ktoś moze mi powiedzieć jak mogę to naprawić?

(Pawko86) #2

napisz co wyświetla komenda ipconfig /all w cmd które wpisujesz w uruchom , ewentualnie czy ping lecą przed uruchomienie zresetowaniem ręcznie karty ?

próbowałeś restartować router ?

(Sebastianl92) #3

Tak już próbowałem. Nic to nie dało.

Wyskakują mi różne adresy i numery ip, bram, jakiś serwerów. Ale co to ma do rzeczy?

(Pawko86) #4

napisz wlasnie wszystko co ci wyskakuje przed recznym resetowanie karty zobaczymy cz router dobrze przypisuje IP

(Sebastianl92) #5

Podaję link do screena:

-- Dodane 07.01.2011 (Pt) 11:47 --

No i co, to by było tyle pomocy?

(Dobrol) #6

Poczytaj:

http://www.generacja.pl/?a=pomoc&b=19

(Sebastianl92) #7

Wszystko miałem ustawione na automatyczne od razu.

(McDracullo) #8

A kliknięcie na ikonkę sieci PPM i wybranie opcji Rozwiąż Problem? Miałem podobny problem z sieciówką Wi-Fi i to pomogło.

Masz inne karty sieciowej czy tylko tę jedną? Może zmiana sterownika karty sieciowej przyniosła by efekty?

(Sebastianl92) #9

Próbowałem, ale nic z tego.

Kartę sieciową mam jedną zintegrowaną.

(McDracullo) #10

No to jeszcze zmień sterownik. Przypuszczam, że korzystasz z jakiegoś wbudowanego w Widnowsa. Wejdź na stronę producenta płyty głównej i ściągnij driver dla karty sieciowej.

(Sebastianl92) #11

Ale przecież do tej pory nie musiałem instalować żadnych dodatkowych sterowników... Więc dlaczego teraz powinienem?

(McDracullo) #12

Podczas "kolejnego formatu" sterowniki zostały źle zainicjalizowane/nastąpił błąd podczas wyboru sterownika/błąd podczas instalowania/zmieniłeś płytkę instalacyjną, która miała inną wersje drivera.

Generalnie - nie chcesz nie instaluj, ale ja nie widzę innego wyjścia jak spróbować. Możesz ewentualnie zrobić format :smiley:

Nikt nie przedstawił innego pomysłu więc czemu by nie złapać się tego?

(Sebastianl92) #13

Nie to ,że nie chcę się złapać tego, ale chciałem widzieć dlaczego akurat taki problem wystąpił i dlaczego akurat tak muszę go naprawiać.

Jednak tak jak mówisz o złym inicjowaniu - wątpię żeby to nastąpiło. Dlaczego? Bo nie zmieniałem płyty... To co zostało zmienione to dysk, ale przecież nie powinno mieć to nic do rzeczy ;/.

Na stronie producenta znalazłem jedynie sterowniki do dźwięku (win7 x64)...

http://www.gigabyte.com/products/produc ... 07&dl=1#dl

(McDracullo) #14

Jest wiele powodów, dla których coś mogło się stać. Postaw system od nowa jeśli tylko chcesz.

Co do driverów: może te zadziałają, ale głowy nie dam uciąć.

http://download.gigabyte.eu/FileList/Dr ... stax64.exe

(Sebastianl92) #15

Niestety wciąż to samo...