Brak autorunu płyt, kart pamięci etc

Witam wszystkich

Jakiś czas temu przestał mi działać autorun po włożeniu płyt czy podpięciu kart pamięci, dysków usb etc. Niby to nie taki problem wejść do mój komputer i ręcznie włączyć ale wolałbym by automatycznie się odpalało wszystko.

Macie jakieś pomysły?

w start->uruchom wpisujesz “gpedit.msc” i szukasz

Komputer->Szablony Administracyjne->System i tam znajdujesz zasadę ‘Wyłącz funkcję autoodtwarzanie’

ustaw na Nie skonfigurowano.

Dodatkowo ten program :arrow: klik

Jeżeli nadal nic:

Windows Registry Editor Version 5.00


[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

"NoDriveAutoRun"=-

"NoDriveTypeAutoRun"=dword:00000091


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Cdrom]

"AutoRun"=dword:00000001


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer]

"NoDriveAutoRun"=-

"NoDriveTypeAutoRun"=dword:00000091


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\Cdrom]

"AutoRun"=dword:00000001


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]

"allocatecdroms"="0"


[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

"NoSaveSettings"=dword:00000000

Wklej to do notatnika, zapisz na pulpicie jako fix.reg (w polu typ, wybierz wszystkie pliki) . Zamknij notatnik, kliknij dwa razy na pliku, scal z rejestrem i uruchom ponownie komputer.

Nic nie pomogło, znaczy na chwile pomogło, ale po ponownym uruchomieniu znowu nic…a na dodatek teraz w ogóle nie widzie mojej kart pamięci m2…

W Menu start->Uruchom, wpisz regedit:

Znajdź klucz

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Klucz {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} nie rozwijaj tylko zaznacz .Po prawej stronie

będą wpisy, w których zlokalizuj klucze UpperFilters oraz LowerFilters i je usuń. Przed usunięciem, sprawdź, czy jesteś w dobrym miejscu. Włącz komputer na nowo i sprawdź.

Może coś w tym temacie znajdziesz: viewtopic.php?f=2&t=251926&st=0&sk=t&sd=a&hilit=gpedit

Niestety wciąż nic…ani karty nie czyta, ani autoranu nie ma…

Witam , u mnie pomógł http://www.microsoft.com/downloads/deta … laylang=en . Powodzenia .

W menu start->uruchom->wpisz devmgmt.msc

Czy w menedżerze są jakieś wykrzykniki lub znaki zapytania?

Wejdź też do zarządzania dyskami (w uruchom wpisz diskmgmt.msc), czy karta jest tam widoczna?

W menadżerze wykrzykników brak, w zarządzaniu dyskami nie ma karty…co więc zrobić…?

A w zarządzaniu dyskami sam czytnik kart, jest widoczny?

Tak, jest widoczny…dodam że telefon normalnie odczytuje karte…

Wejdź do menedżera urządzeń, usuń czytnik i uruchom ponownie komputer. Po tym system powinien na nowo czytnik zainstalować.

Niestety, cały czas to samo…trudno…jakoś będę musiał się z tym pogodzić…

Usuń (jeżeli to możliwe) i zainstaluj na nowo sterowniki od płyty głównej. Daj też, na wszelki wypadek, logi z programów HijackThis oraz Combofix: viewtopic.php?f=16&t=36654

To już nie będzie potrzebne, sprawdziłem na innym ompie i to najwyraźniej adapter do karty jest uszkodzony. Dzięki za wszystko :slight_smile: