Brak bootmgr czysty dysk

Witam

mam następujący progrem po z zerowaniu dysku twardego i utworzeniu partycki programem partdisk

po podlaczeniu do kompa wyswietla mi sie komunikatr o tymze brak pliku bootmgr

wiem ze ten plik uruchamia sekwencje bootowania ale nie wiem jak go dodac do dysku, ani jak na dysku zrobic partycje rozruchową;/

Skoro wyzerowałeś dysk to jest on całkowicie pusty. Musisz na nim zainstalować na nowo system operacyjny.

no jak by to bylo takie proste to bym nie pytal o to. problem w tym ze sie nie da;/ bo wyskakuje komunikat o braku pliku bootmgr

Ale w Biosie ustawione jest startowanie z płyty CD/DVD i startujesz z płyty instalacyjnej?

dokłądnie tak ;p i dalej nic nie rusza/ wystakuje tylko komunikat o niepowodzeniu startu płyty

rozumiem, że płyta instalacyjna została nagrana przez Ciebie po pobraniu z MSDNAA?

wydaje mi się, że MS dba o to, aby ich instalatory były sprawne (nawet po kilku latach użytkowania), więc przy użyciu płyty oryginalnej taka możliwość jest raczej wykluczona…

miałem podobną sytuacje, złośliwy wirus uszkodził mi mbr dysku, niestety nie dało się zainstalować systemu. nie wiem czy to ci pomoże ale jest kilka sposobów. ja zrobiłem tak że nagrałem na płytę jakąś paczkę programów z narzędziami do naprawy itp. i owa płyta musi być płytą również bootowalną, mi tą płytę ruszyło a następnie za pomocą programu zresetowałem mbr dysku, tam jak by było od nowa.

jest jeszcze opcja podłączenia pod drugi komputer ale jeżeli to na pewno mbr to też trzeba tak pokombinować aby zresetować.

pozdrawiam

PS

znalazłem

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … l+9.0.4156

osobiście polecam, sam testowałem :wink: