Brak BOOTMGR - Partycja C zamieniła się w D? -Windows 7

Witam

Brat postanowił odinstalować linuxa. Gdzieś wyczytał, że należy usunąć partycje z linuksem, a później zająć się boot-loaderem. Ale jedyne co udało mu się zrobić to doprowadzenie do tego, że z komputera znikła partycja D (wcześniej była C i D).

W programie EASEUS Partition Master zauważyłem, że pliki dalej są na dysku,tylko są nie przypisane do żadnej partycji, wyczytałem, że trzeba dopisać do tej pustej partycji literkę D by się pojawiła, niestety program odmówił posłuszeństwa i wywalił błąd “Mounting Volume failed”. Po tych wszystkich “udanych próbach” zachciało mi się bawić w tym programie i doprowadziłem do tego, że windows się nie uruchamia, chwilę po uruchomieniu wyskakuje błąd “Brak BootMGR Naciśnij ctrl+alt+del aby zrestartować” Przy próbie naprawy systemu z płyty, przy wpisywaniu komend z tej strony http://techformator.pl/brak-bootmgr-nap … s-7-vista/ nic się nie zmienia.

Wydaje mi się, żę płyta nie widzi windowsa na partycji C, być może przez przypadek ustawiłem partycje D jako systemową i całość wariuje.? Próbowałęm także zainstalować windowsa od nowa, ale z tymi partycjami jest coś nie tak, bo w rzeczywistości mam dysk 500gb a instalacja windows’a pokazuje mi dysk D 121gb.

Chciał bym zachować pliki z tego dysku, szczególnie z partycji D, ale najlepiej wszystkie.

Proszę o pomoc i z góry dziękuje.

Pozdrawiam

Przegląd metod naprawy problemów z uruchamianiem Windows 7

przeglad-metod-naprawy-problemow-uruchamianiem-windows-t497796.html

Mógłbyś pokazać jakiś zrzut ekranu, który przedstawiałby układ dysków? Następnym razem do przypisywania liter dysków proponuję używać przystawki Zarządzanie dyskami (diskmgmt.msc). Tutaj brak-dysku-nowym-laptopie-t477261.html#p3010573 znajdziesz informacje na ten temat i tego jak wygląda sprawa z partycjami Windows zaraz po instalacji. Zależy czy instalowałeś Windows na jednej (ta którą widzisz jako C w Komputer) czy na dwóch partycjach (ta którą widzisz jako C w Komputer i partycja ze środowiskiem odzyskiwania o wielkości 100MB) %5C/gallery/image_page.php?image_id=4900

Jeżeli nie uda Ci się zrobić porządku, to wykonaj kopię danych odzyskanie-danych-dysku-sytuacji-gdy-system-nie-dziala-t492904.html i instaluj wszystko od początku. Tutaj zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html w opisie instalacji znajdziesz trochę o partycjonowaniu.

Pozdrawiam.

Uszkodzenie geometrii dysku czyli informacji o głowicach,culindrach i innych

jedynie uruchomienie testdiska i próba naprawy może rozwiązać oraz przywrócić dane

jeśli wykonasz wszystko według jego instrukcji(on będzie podpowiadał)to powinno wrócić do normy

najpierw wykonaj moje rzeczy a później kolegi wyżej jak się uda naprawić dysk

Witam

UDAŁO SIĘ NAPRAWIĆ SYSTEM TESTDISK’iem , nawet nie straciłem żadnych danych :stuck_out_tongue: Super program, dzięki za odpowiedzi!

NIEAKTUALNE:

Odpowiedź do adam9870

Dysk na początku przed linuxem był podzielony na:

100mb - dysk systemowy,

150gb - dysk c,

350gb- dysk d.

Po instalacji linuxa było:

100mb - systemowe,

150 gb - dysk c

250 gb - dysk d

reszte miejsca zajął linux, tworząc kilka małych partycji, których system windows nie widział i były dostępne tylko z linuxa.

Przegląd metod naprawy problemów z uruchamianiem Windows 7 - niestety te rady nie pomagają, robiłem je już wcześniej.

Teraz spróbuję TesDisk’a może on naprawi problem.

Dzięki za odpowiedzi.

a teraz co się stało

robiłeś coś z dyskiem ??

PS to nie dysk c: tylko partycja C i analogicznie do innych