Brak BOOTMGR w laptopie

Witam, mam problem. Gdyż po uruchomieniu laptopa pojawił mi się komunikat:

Laptop to: MSI CX640 na Win7.

Nie mogę w żaden sposób wejść do BIOS’u. Włożenie płytki z Windowsem nic nie daje.

Proszę o szybką pomoc.

boot menu (F2, F9, F11 lub F12) niewiem napewno, u mnie F12

Próbowałem i nic. Nie mam pojęcia co jest nie teges.

Podczas uruchamiania wciskasz Del by wejść do BIOSu.

W menu Boot zmieniasz kolejność przeszukiwania napędów tak, by szukał najpierw na CD/DVD a dopiero później na HDD.

Wkładasz płytę z Win 7 i wybierasz opcję Napraw

:roll:

też nie pomaga, gdy uruchomię lapka od razu jest ten problem:

Nic nie reaguje.

Jak wejść do tego pier$%^& Biosu?

Nie wiem czy wyciągnięcie baterii pomoże? Tylko na jak długo ją wyjąć.

Naciśnij Power i od razu wciskaj wielokrotnie Del aż do skutku - nie ma innej opcji, by w ten sposób nie wejść do BIOSu w Twoim sprzęcie…

Wyjęcie baterii nic Ci nie pomoże.

:roll:

Próbowałem i nic. Zupełnie tego nie rozumiem. Lapka mam od niedawna, nawet nie zróciłem uwagi na BIOS bo odrazu po zakupie wsadziłem płyte z Windą i instalowało. A teraz nic… :frowning:

Masz jakąś klawiaturę na USB?

:roll:

nie mam, a to pomoże?

nie ma procedury post. Od razu po uruchomieniu pojawia się komenda Brak BOOTMGR

Reaguje na [Ctrl]+[Alt]+[Delete]?

Zmieniałeś coś w konfiguracji sprzętu?

reaguje, resetuje się i znów to samo.

nic nie zmieniałem w konfiguracji.

Odłącz zasilacz, wyjmij na chwilę baterię. Uruchom ponownie.

Masz logo MSI na ekranie jak startuje?

baterię odłączyłem na jakieś 30 minut i to samo.

Nie mam loga MSI, od razu ten brak.

Jak potrafisz to wyciągnij z niego twardy dysk.Wsadź płytę z windowsem a najlepiej jakiś LiveCD jak wystartuje to problem z twardym dyskiem jak nie najprawdopodobniej padł BIOS.

Jeżeli nie ma POST to sprawa bardzo podejrzana. Wygląda na problem z bios. Masz na niego gwarancję?

Pytanie czy gwarancji nie stracę jak wyciągnę dysk? Czy jakiejkolwiek innej fizycznej ingerencji?

POST’u nie miałem od początku (nie wiem dlaczego). Gwarance mam, lapka kupilem jakieś 2-3 miesiące temu. Oddanie na gwarancję to zaś czas… Chciałbym osobiście rozwiązać ten problem.

Zrób to ostrożnie tak aby nie pokaleczyć śrubek,ale zazwyczaj wyciągnięcie twardego dysku nie prowadzi do utraty gwarancji.Pamiętaj aby wyciągać i montować dysk przy odłączonym zasilaniu i wyciągniętej baterii.

A ktos ma jakis jeszcze inny pomysl?