Brak bootowania z pendrive, mruga biała kreska

Witam mam problem z moim netbookiem asusem u32u. Podczas próby uruchomienia wyskakuje okno opcje odzyskiwania systemu. Problem polega na tym ze po wybraniu języka w kolejnym etapie nie ma żadnego systemu operacyjnego.

Próbowałem zainstalować system od nowa korzystając z różnych programów takich jak Lili do linuxa unebotin, ultra iso i tego typu podobnych jednak w każdym przypadku kończy się to tak samo.

Po ustawieniu w biosie pendrive jako first boot mruga biała kreska w lewym górnym rogu i nic się nie dzieje.

Nie mam możliwości spróbowania z płyty, nie mam przenośnego napędu optycznego a kupowanie go z nadzieją ze to coś da średnio mnie urządza.

Pomóżcie mi uruchomić moj komputer. Obojętnie jaki system byleby dzialal

Kiedyś instalowałem xp na netbooku MSI według takiego opisu:

 

 

Instalacja XP z pendrive-a w 15min

 

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: Poradnik zakładania i edycji tematu

A następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.

Niestety nie działa. Wciąż mam czarna mrugajaca kreskę przy probie bootowania. Masz jakiś inny pomysł kolego?

A próbowałeś innego pendrive’a / innego portu USB? Zdarza się, że niektóre egzemplarze nie lubią bootować.

Odpal na jakimś komputerze LiveCD jakiegos linuksa.

Pobierz obraz.iso dystrybucji którą chcesz zainstalowac (np. http://cdimage.ubuntu.com/kubuntu/releases/utopic/release/kubuntu-14.10-desktop-amd64.iso))

Sprawdź pod jaką nazwą jest widziany twój pendrive ( fdisk -l )

Skopiuj obraz.iso na pendrive przy użyciu programu dd (dd if=kubuntu-14.10-desktop-amd64.iso of=/dev/sdb  -  zakładając że pendrive to drugi dysk czyli sdb (nie piszesz która partycja bo kopiowanie będzie dotyczyło całego dysku i nadpisanie tablicy partycji)

W parametrze if= podaj pełną ścieżkę do obrazu płyty chyba że jestes w katalogu do którego go pobrałeś.

Tak przygotowany pendrive musi prawidłowo odpalić podczas startu :wink:

Wszystko robisz na własną odpowiedzialność a podanie złej nazwy dysku może się skończyć wykasowaniem jego całej zawartości :wink: Good luck!

Hej,

  • Próbowałeś resetować ustawienia BIOS’a?
  • Czy dysk w ogóle widoczny jest w BIOS’ie?
    Pozdrawiam,

Dimatheus

Zarówno dysk jak i pendrive jest widoczny w biosie. Nie mam sprawnego portu usb 2.0 wiec pomyślałem ze podłącze huba usb 2.0 do portu USB 3.0 lecz komputer się zwyczajnie zawiesza podczas startu

Nie mam do dyspozycji żadnego komputera z napędem optycznym a jedynie drugiego netbooka

Bardzo proszę o pomoc

Hej,

A nie możesz pendrive’a podłączyć bezpośrednio do portu USB 3.0?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Oczywiście ze mogę i tak też robie ale pojawia się problem o którym pisze w pierwszym poście czyt mrugajaca biała kreska - brak bootowania

Hej,

Czyli może instalka jest źle przygotowana. Próbowałeś uruchomić ten drugi komputer z przygotowanego pendrive’a?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tam znowu nie ma opcji bootowania z usb w biosie jest to model hp bodajże 210

Próbowałem różnych systemów, różnych programów do tworzenia instalek i różnych programów. Z tym samym skutkiem

Hej,

Generalnie trzeba sprawdzić na innym, jakimkolwiek komputerze - wtedy odpadnie możliwość uszkodzenia pendrive’a oraz błędnego przygotowania nośnika.

Pozdrawiam,

Dimatheus