"brak dostępu do bramki..." WAG54GS

Po twardym resecie igiełką, i próbie odpalenia z płytki mój Linksys WAG54GS podczas komunikowania sie z komputerem wyświetla takie okno

" Brak dostępu do bramki. Upewnij sie że zasilanie bramki jest włączone i sprawdź kable połączeniowe. Jeśli komputer używa stałego IP upewnij sie ze należy on do tej samej podsieci co domyślny adres IP bramki czyli 192.168.1.X". HELP

Kable OK

IP przydzielane dynamicznie

net z orange freedom - to samo co neostrada

Jak szukam dostępnych sieci przez wifi to mi pokazuje niezabezpieczoną sieć (mój router)mówi że moje połączenie jest ok Ale nie mam stron i skype, czyli chyba i połaczęnia.

Podobnie jak po kablu system Vista pokazuje że połaczenie między routerem a kompem jest ale między routerem a internetem nie. Pozmieniałem kable i to samo. nic

Musisz od nowa wpisać hasło i użytkownika z orange do routera bo po restarcie ci wykasowało.

Z chęcią bym wpisał, jak za 1 razem konfigurowałem ten router to doszedłem do końca łącznie z wpisywaniem haseł itp. tutaj lipa

" Brak dostępu do bramki. Upewnij sie że zasilanie bramki jest włączone i sprawdź kable połączeniowe. Jeśli komputer używa stałego IP upewnij sie ze należy on do tej samej podsieci co domyślny adres IP bramki czyli 192.168.1.X".

a to okno jest przed konfiguracją i ustawieniami, nawet recznie ustawiłem IP żeby dostać sie do niego i nic. Pomysły sie kończą…Gdyby było można wejść w jego ustawienia w jakiś sposób z pominięciem tej konfiguracji krok po kroku to może jakies nowe pomysły by sie pojawiły…

Wydaje mi się poza tym, aczkolwiek mogę sie mylić, że po twardym restarcie wykasowuje się wszelkie hasła i ustawienia i Router wraca do ustawień fabrycznych, tylko zaznaczam ze jak go tylko kupiłem z pół roku temu bez problemu intuicyjnie przeszedłem wszystkie okna, Jka go na twardo zrestartowałem to potem wydumałem sobie że połączę się wifi, dałem polecenie znajdź dostępne sieci i znalazł jako niezabepieczoną, połączył się w systemie (Vista)było widoczne połączenie jako ok, ale żadnych stron nie czytał, skype nie otwierał.

Problem rozwiązany.galka91 miał racje jednak żeby do tego dojść, zadzwoniłem do pomocy technicznej Linksys , tam naprawdę pomogli, trzeba było wiele rzeczy poustawiać. Pierwszy raz konfigurowałem router z płytki więc myślałem że teraz też tak mogę, teraz to tylko przez stronę. i tam faktycznie po twardym restarcie na nowo hasełko i smiga mi necik.

Wielkie dzięki dla pomocy technicznej linksys i dla galka 91 :lol: