Brak dostepu do dykow z windows 7 na xp


(Pshemoshop) #1

Witam, połączyłem 2 komputery przez router jeden z Windows 7 drugi Windows xp Windows 7 posiada dostęp do wszystkich dysków z Windowsie xp lecz kiedy chcę uzyskać dostęp do jakiegoś dysku z Windows 7 nie posiadam uprawnień na komputerze z xp proszę o pomoc wyskakuje taki komunikat :

\XXXX-komputer\C nie jest dostępny. Możesz nie mieć uprawnień do używania tego zasobu sieciowego. Skontaktuj się z administratorem tego serwera, aby uzyskać uprawnienia dostępu.

Odmowa dostępu.

Jedyny folder do jakiego mam dostęp to gość

Proszę o pomoc !!


(Emmers) #2

Włącz udostępnianie plików na Windows 7 , a następnie na dyskach lub folderach do których inny komputer w sieci ma mieć dostęp.

Włącza się we właściwościach dysku lub folderu w zakładce Udostępnianie po wciśnięciu przycisku uprawnienia można określić jak szerokie to mają być uprawnienia : czy pełna kontrola ,czy zmiana , czy tylko odczyt.


(Agatonster) #3

lukasz9925 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Pshemoshop) #4

znalazłem jak to się robi ale system nie pozwala mi udostępnić całego dysku c czemu nawet w windows 7 nie można tego przestawić ;/ bo nie pozwala


(Emmers) #5

Na C jest system i raczej całego dysku się nie udostępnia , bo i po co… można to zrobić dla prywatnych katalogów ze zdjęciami , muzyką , filmami.

Jeśli chcesz mieć dostęp do wszystkich folderów i możliwość sterowania komputerem , proponuję takie rozwiązanie z programem Radmin:

Na komputerze z Windows 7 zainstaluj Radmin Serwer .W menu start\programy\Radmin Serwer3\wciśnij Start Radmin Serwer.Najedź na ikomę serwera w zasobniku systemowym i odczytaj DNS (zapisz)

radmin1.jpg

Wciśnij prawym przyciskiem na ikonie w zasobniku i wybierz Ustawienia Random Serwer

Wciśnij przycisk Pozwolenia

W następnym oknie zaznacz Bezpieczństwo Radmin i wciśnij Pozwolenia

W kolejnym oknie wciśnij Dodaj Użytkownika

W okienku które się otworzy wpisz nazwę użytkownika jaką będziesz używać na drugim komputerze i wciśnij OK. Zaznacz użytkownika a pod zezwalaj : pełny dostęp

Na drugim komputerze zainstaluj RadminViewer, włącz i kliknij dodaj nowe połączenie W oknie kreatora wpisz nazwę jaką będziesz używał i zapisany wcześniej DNS.

Połaczenie chronione jest hasłem , które sobie ustawisz . Ale masz możliwość pełnego dostępu z jednego komputera do drugiego i pracy na nim jak na swoim.

Zresztą możesz również wykorzystać Team Viewer do połączenia między swoimi komputerami lub inny podobny program działający jak Radmin np.Remote Control Pro lub darmowy UltraVNC , który można pobrać stąd: http://www.dobreprogramy.pl/UltraVNC,Pr … 18978.html