Brak dostępu do dysku przenośnego win7 64bit

przenosiłem sobie wszelkie pliki(tapety muzykę programy itp) z Xp na dysk FreeAgent Drive 750GB potem zainstalowałem 7 na kompie i dziś podłączając dysk do kompa z 7 chcąc zainstalować kodeki i sterowniki do grafy miałem odmowę dostępu do dysku. Z tego dysku korzysta także mój brat na laptopie także z XP, on ma prawie normalny dostęp do dysku i większości plików które on stworzył. Ponieważ jakimś cudem dysk zapisał mój profil administratora dysku do plików z Xp przed instalacją… teraz zmieniłem nazwę grup i użytkowników na wszyscy ale teraz podczas zmiany zabezpieczeń nadal nie mam dostępu do wszystkich plików (przynajmniej większość już działa) jak zrobić aby mieć dostęp do wszystkich plików na tym dysku i na Xp i na 7 ponieważ Format nie wchodzi w grę ponieważ ja mam dysk 160GB a brat w laptopie 320GB a cały ten przenośny dysk jest zawalony (całe 750gb)

a tak wyglądają ustawienia zabezpieczeń dla folderu… jak zrobić aby i mój komp i laptop brata były administratorami wszystkich folderów i plików się w nich znajdujących… bo mogę włączyć uprawnienia danego folderu na 7 ale tylko pojedyncze foldery… jak to zrobić pomocy! !!

http://imageshack.us/f/534/wasciciel.png/

http://technet.microsoft.com/pl-pl/library/cc753659.aspx :slight_smile:

http://www.vistax64.com/tutorials/112795-context-menu-take-ownership.html

ale czy to zadziała ze będę miał dostęp ja na moim pc i brat na swoim laptopie ???bo teraz jak dodałem więcej grup do dysku(administratorzy,użytkownicy,twórca-własciciel,system) nadal nie ma pełnej kontroli na dysku ja muszę odblokowywać folder po folderze, a brat ma całkowity brak dostępu do nich

Edit niestety zadna z tych metod nie działa nadal to samo… a jakby w trybie awaryjnym przydzielić uprawnienia

Za dużo kombinujesz. Nadaj uprawnienia tylko dla “Wszyscy” dla wszystkich plików i folderów.