Brak dostępu do dysku sieciowego

Witam,

sprawa wygląda następująco. Jeden z komputerów wykorzystuje jako dysk sieciowy i mam na nim zainstalowany Windows XP PROF. W systemie istnieje konto administratora i przykładowo drugie konto o nazwie xxx z hasłem yyy. Udostępniam innym komputerom w sieci kilka folderów np, o nazwie “dane”, “backup”.

Na pozostałych komputerach mam zainstalowany Windows 7 PROF. Na każdym z tych komputerów istnieje konto o nazwie xxx z hasłem yyy, więc wystarczy, że wejdę sobie w “sieć” odnajdę tam komputer, który robi za dysk sieciowy z wspomnianym Windowsem XP i mam dostęp do wszystkich udostępnionych na nim zasobów.

Niestety dziś na jednym z komputerów z Windows 7 pojawił się dziwny problem. Po wejściu w “sieć” komp z XP jest widoczny, ale po kliknięciu na niego każe mi podać nazwę użytkownika i hasło. (Wcześniej nie musiałem tego robić.) No to kierując się logiką podaję xxx i yyy. No i pojawia mi się informacja, że nieprawidłowa nazwa użytkownika lub hasło. Na pozostałych komputerach wszystko jest ok. Nie muszę nic podawać przy próbie uzyskania dostępu do zasobów sieciowych tamtego komputera.

Będę wdzięczny za informację o co może chodzić. Dodam tylko, że wszystkie komputery pracują w tej samej grupie roboczej i jeszcze wczoraj wszystko było ok. Nic nigdzie nie zmieniałem.

Spróbuj ustawić jeszcze raz