Brak dostępu do dysku

Witam,

mam problem z komputerem i długo się zastanawiałem czy nie umieścić tematu w dziale “hardware i sterwoniki”, jednak wybrałem ten dział. Problem wygląda następująco:

w moim komputerze posiadam 2 dyski twarde. Główny, na którym trzymam najważniejsze pliki, i poboczny, na którym mialem gry, itp. Zawsze gdy przeinstalowywuje system, wszystko kopiuje na ten drugi dysk. Jednak ostatnim razem, gdy przeniosłem dane i zreinstalowałem system, nie dało się odczytać żadnych danych z dysku. System go wykrywał, dało się zobaczyć, jakie pliki tam są, jednak nie mam dostępu, żeby cokolwiek z nimi zrobić(kopiować/przeglądać/usunąć/itp). Wraz z moim sąsiadem doszliśmy do wniosku, że musiałem kiedyś zaznaczyć opcje “szyfruj zawartość” (właściwości -> ogólne -> zaawansowane -> “szyfruj zawartość, aby zabezpieczyć dane”) na teczce, do której wrzucałem dane i w momencie, gdy przeinstalowałem system, usunęły się jakieś “kody”, które pozwalały mi modyfikować zawartość tej teczki. Podłączyliśmy dysk pod komputer z systemem Linux, gdzie owego typu szyfrowania podobno nie ma, jednak nic się nie dało zrobić.

Czy jest jakiś sposób na odzyskanie moich danych? Dodam, że posiadam system win2000 proffesional, wcześniej (przed reinstalacją) też go miałem.

Pozdrawiam i liczę na pomoc,

Kacper

a w jaki sposób próbowałeś robić to przez Linuksa bo tam da sie praktycznie wszystko zrobić

podłączylismy dysk pod komputer gdzie był Linuks i próbowalismy przegrać dane. nie dało rady.

Odzysk danych - może się przyda.

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … topic=4993

udało sie odzyskać ok. 40% plików :slight_smile: Lepszy rydz, niż nic. Dzięki wielkie za pomoc