Brak dostępu do folderów

Przerzuciłem się z xp na viste i cały dysk twardy z muza, filmami i takimi tam jest chroniony. Spróbowałem udostępnić te foldery i poczesci mi sie to udało tzn np muze mam cała zachowana, zdjecia moge tylko ogldac (nie edytowac) i tylko niektore filmy mi sie udostepniły, natomiast cały folder z instalkami jest chroniony przed odczytem. Jak powinno sie udostepnić wszsytkie pliki z partcji zeby kazdy plik na nim mozna było uruchomic?

Zapomniałem dodac, ze grzebałem sie troche w trybie awaryjnym i na nim mozna było odczytrywac wszystkie pliki, natomiast jak sie normalnie zaloguje wyskakuje mi, ze jakis plik lub folder jest chroniony. Prosze o pomoc i z gory dziekuje za wszystkie pomocne posty

Zaznaczasz foldery potem ppm Propoerties->Security->Przy kazde grupie userow dajesz Full control.Jak nie mozesz zmienic uprawnien to edit i dal kazdego usera pozahaczaj full control,jak sie nie da to okno wstecz i advanced.Potem zakładka owner i edit i wybierasz na jakie konto ma przyznac prawa.Ewentualnie mozesz wejsc w ostatnia zakladke(Effective permissions)wpisujesz swoja nazwe uzytkownika i dajesz select albo od razu select i wtedy nazwe usera wpisujesz.Wszedzie zaznaczasz full control, a bynajmniej dla siebie.

Chyba ze chodzi o udostepnianie folderow na inne kompy to wtedy inna bajka :smiley: A mianowice Properties-> Sharing :wink:

juz tak zrobiłem. Moge wejsc do folderów ale juz uruchomić plików nie

Hmm…Czyli pewnie patent ze zrobilo folderowi nie uwzgledniajac podfolderow :smiley:

Jesli masz folder X i wnim 2 foldery “a” i “b”

to robiac powyzsze dzialania zrobi tylko dla X wiec musisz znowu zrobic to dla a i b badz tez po prostu zamist folderow to zaznaczac pliki i dla plikow zmieniac dostepy…Wiem,że trochę męczące, ale cóż poradzę…żałuję, że tego buga nie wyłapali betatesterzy, zreszta może to zamierzony efekt, bo jak chcesz wywalic jakies plik do ktorych praw nie masz, to sie zapyta czy zmienic uprawnienia i robi od razu do podfolderow tez(chyba sie nawet pyta czy podfoldery tez :D)

ok jakos udało mi sie poczesci odratowac pliki ;] mam pytanko na przyszłość… Co trzeba zrobić żeby po nastepnym przeinstalowywaniu systemu nie wystapił taki problem tzn zeby pliki były dostepne bez zadnego uwierzytelniania