Brak dostępu do folderu

Moja koleżanka ostatnio robiła format. Po reinstalacji Windowsa, nie można się dostać do jednego folderu, który działał wcześniej. Da się jakoś odzyskać jego zawartość?

Raczej tak , sprubuj w trybie awaryjnym

W awaryjnym też nie działa. Zastanawiam się czy nie pomógłby LiveCD z jakimś Linuxem. Czy to ma szanse podziałać?

A jakiś komunikat się wyświetla? Włącz Scandisc w poszukiwaniu błędów.

Sorry zapomniałem napisać. Wyświetla się “Odmowa dostępu”.

Kliknij ppm na tym folderze, wybierz właściwości, zabezpieczenia, w górnym okienku gdzie jest lista użytkowników kliknij dodaj, i wpisz nazwę zalogowanego obecnie użytkownika z prawami administratora, potem kliknij sprawdź nazwy i dodaj użytkownikowi wszystkie prawa jakie są dostępne w okienku pod spodem

We właściwościach nie ma żadnego przycisku/zakładki “zabezpieczenia”.

wojtas170890 sorry, zapomniałem zapytać jaki masz system? Bo jak HE to raczej tego nie będzie

Jeżeli masz XP HE to ta zakładka będzie dostępna w trybie awaryjnym.

jeżeli ten folder był zaszyfrowany przed formatem i nie został wyeksportowany klucz to nie ma możliwości przejęcia go, jeśli nie to trzeba go po prostu przejąc na własność w sposób zależny od systemu / XP Pro czy HE /. Napisz jaki system.

WinXP Pro. Folder nie był zaszyfrowany.

spróbuj tak:

zaloguj się jako administrator bo trzeba miec odpowiednie uprawnienia

kliknij prawym przyciskiem myszy na folderze, który chcesz przejąć

wybierz kolejno:

  • właściwości, zakładka zabezpieczenia, zaawansowane, zakładka właściciel

  • kliknij na nazwę użytkownika (zapewne ADMINISTRATOR) i pod spodem zaznacz opcję “zamień włąściciela dla podkontenerów i obiektów” i zastosuj lub OK

Należy wyłączyć proste udostępnianie plików, a następnie przejąć folder na własność:

Mój komputer>>Narzędzia>>Opcje folderów>>Widok>>Ustawienia zaawansowane>>wyczyścić pole wyboru Użyj prostego udostępniania plików (zalecane)>>OK.

1.Kliknij PPM na folder, który chcesz przejąć na własność >> Właściwości.

2.Kliknij kartę Zabezpieczenia, a następnie kliknij przycisk OK w oknie komunikatu Zabezpieczenia (jeśli się pojawi).

3.Kliknij przycisk Zaawansowane, a następnie kliknij kartę Właściciel.

4.Na liście Nazwa kliknij własną nazwę użytkownika, nazwę Administrator, jeśli zalogowano się jako Administrator, lub kliknij grupę Administratorzy.

Jeśli chcesz przejąć na własność zawartość folderu, kliknij, aby zaznaczyć pole wyboru Zamień właściciela dla podkontenerów i obiektów.

5.Kliknij przycisk OK.

Oczywiście mając Home Edition robisz to wszystko w trybie awaryjnym.

:slight_smile:

Dzięki za pomoc, już działa.