Brak dostępu do internetu na laptopie

Witam, mam taki problem, ktory postaram sie jak najlepiej dla was opisac, chcialbym zebyscie mi pomogli.

Hej,

 

spróbuj wpierw podpiąć nowego lapka po kablu lanowym do routera.

 

Czy w routerze masz filtrowanie MAC aktywne?

Może występuje konflikt IP?

Czy masz włączone szyfrowanie WiFi (WPA2 itp.)? Może źle skonfigurowałeś połączenie w Win8?

Wyłącz wszystkie kompy, wyłącz router, włącz router i tylko nowy komp - może pomoże (jeżeli tamte kompy blokują połączenie).

 

 

R.

 

 

Jak sprawdzić konflikt IP, szyfrowanie, konfigurację i filtrowanie?

Próbowałem diagnozować automatycznie, gdyż to było możliwe w opcjach i niestety nic nie wykazywało, czyli według automatycznej diagnozy jest wszystko okej. Natomiast nie wiem z czym jest problem, bo jeśli chcę się połączyć na moim lapku z innym źródłem wifi, czy to w sieci publicznej typu hotspot na uczelni, czy u kumpli to nie ma żadnego problemu. Tylko jest kłopot  z tym głupim routerem. Na tamtych laptopach się normalnie łączy i internet chodzi bez problemu, tylko na moim nie może. Dodam jeszcze, że jak instalowałem ten mobilny modem, to zainstalowała mi się aplikacja “Huawei E3272” dzięki której podczas dwukrotnego kliknięcia na nią, przekierowuje mnie na stronę routera.

 

 

 

Przepraszam, że moderator musiał tu wkroczyć :D, jest to w pewnym sensie wywołane pośpiechem i swojego rodzaju frustracją, bo nie wiem czy to wina routera, czy mojego laptopa.

Persil74 na forum piszemy w języku polskim, czyli korzystamy z polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).

Hej,

 

ustawienia połączenia WiFi masz w routerze, w jednej z opcji. Ale skoro na innych kompach działają to tego nie ruszaj.

Instrukcja - strona 64.

 

Weź lapka z Win8.1 i porównaj w opcjach WiFi laptopa ustawienia z pozostałymi komputerami.

Jak to nie pomoże to usuń z lapka 8.1 zapamiętaną sieć WiFi i dodaj ją ponownie.

A sprawdzałeś połączenia kablem sieciowym bezpośrednio do routera?

 

R.

Okej zaraz to zrobie i dam znać.

Hej,

 

to że internet jest jak podpinasz sam modem to normalne (bo to modem daje net).

Skoro inne kompy mają net, to znaczy że połączenie modem-router działa poprawnie i router udostępnia internet.

 

Skoro masz net po kablu sieciowym, to znaczy że coś jest nie tak w konfiguracji sieci WiFi na lapku z Win8.1. Niestety nie mam Win8 i nie wiem jak wyglądają tam opcje dla WiFi.

 

Możesz jeszcze spróbować wyłączyć na lapku IPv6 zostawiając samo IPv4.

 

 

ps. moim zdaniem posiadanie niezabezpieczonej sieci WiFi jest delikatnie mówiąc nieroztropne. Nawet jeśli mieszkasz w domu to ktoś może złapać sygnał za płotem. No a jeśli mieszkasz w bloku to koniecznie zaszyfruj (standardem WPA2).

Dobra spróbuję zostawić samo IPv4 i dam znać :slight_smile: no też się dziwiłem czemu nie mieli hasła, ale rodzice stwierdzili że nikt im się na neta nie wbije, bo mieszkają na wsi i tu każdy ma swojego :D, a że ich dom jest położony na samym końcu wsi to się generalnie martwić nie muszą, no ale ustawią hasło :smiley:

Hej,

 

za bardzo nic mi nie przychodzi do głowy…

 

Ewentualnie pokaż jeszcze raz całe okno “Centrum sieci i udostępniania” na Win8, bo na Twoim wcześniejszym zrzucie jest ono częściowo zasłonięte.

aebaf72a769e.jpg

Hej,

możliwe że brak identyfikacji sieci powoduje niemożność połączenia.

 

Tu masz podobną sytuację, tyle że sieć działa na WiFi a nie działa na kablu:

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows8_1-networking/unidentified-network-limited/b6dba419-8300-49f0-b8b2-1a2eb4e4e780

Polecają aktualizację sterowników. W Twoim przypadku może podepnij lapka przez kabel sieciowy i wymuś szuanie aktualizacji w Windows Update, może coś znajdzie.

 

Tu natomiast ktoś ma problem z lapkiem Lenovo (Ideapad S405) z Win8 i rozwiązaniem problemu jest zmiana adresu MAC karty sieciowej WiFi w lapku (program to http://www.technitium.com/tmac/index.html:)  )

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-1877486/unidentified-network-internet-access.html

 

Spróbuj jeszcze tego:

http://pcfaq.pl/windows/siec-niezidentyfikowana-wifi-10-sposobow-jak-rozwiazac-problem-z-internetem/

 

 

R.

Okej dzięki, dam znać jutro co i jak, bo już idę spać. Co do windows update, nie wykryto mi żadnych nowych aktualizacji (sprawdzam przynajmniej raz w tygodniu) :slight_smile: