Brak dostępu do internetu po założeniu hasła na router

Cześć, chciałam założyć hasło na router, robiłam to wg pewnej instrukcji:

http://forum.dobreprogramy.pl/router-pentagram-cerberus-adsl-p-6331-42-has%C5%82o-na-wi-fi-t248591/

 

Myślałam, że wszystko robię dobrze, ale jako że kompletnie się na tym nie znam, coś poszło nie tak. 

Wchodzę na moją sieć, hasło się zgadza ale wyskakuje mi jedynie informacja, że “System Windows nie mógł nawiązać połączenia z siecią”. Co mogę w takim wypadku zrobić ?

Router masz taki sam, jak w tej instrukcji z linku, czy inny? Jaki?

Opisz jak się łączysz z internetem. Jakie urządzenia są w domu “po drodze” do komputera. Kto jest dostawcą internetu?

Wstaw screen ustawień routera.

Zresetuj router do ustawień fabrycznych przyciskiem reset (przytrzymaj go kilka sekund, ile dokładnie, to powinno być napisane w instrukcji obsługi dołączonej do urządzenia), przejdź do ustawień sieci bezprzewodowej i wybierz szyfrowanie WPA2-PSK/AES (żadne TKIP, które jest dziurawe), ustaw hasło. Filtrowanie MAC możesz pominąć, bo to żadne zabezpieczenie (do obejścia w minutę), a potrafi utrudnić życie. Protokół WPA2 z szyfrowaniem AES z porządnym hasłem jest wystarczającym zabezpieczeniem. Jeśli ktoś potrafi złamać takie hasło, to filtrowanie MAC przed niczym Cię nie obroni.