Brak dostępu do internetu w drugim budynku

Witam,

 

Mój problem jest następujący - dzielimy jedno łącze na dwa budynki, korzystając z trzech routerów. Z góry przepraszam za terminologię, bo jestem zielony w tych sprawach i moje słowa mogą wydawać się śmiesznie, ale postaram się to wytłumaczyć najlepiej, jak umiem. Wracając do tematu, pierwszy router przekazuje połączenie komputerom (5) w pierwszym budynku, drugi zaś przekierowuje je dalej, do drugiego budynku, gdzie jest odbierane przez trzeci router i przekazywane pozostałym komputerom (2 stacjonarne + laptop + wszystko, co się połączy przez WiFi). I o ile w pierwszym budynku Internet śmiga wyśmienicie, o tyle w drugim odwiecznie są z nim problemy (ikonka połączenia z żółtym wykrzyknikiem, połączenie przy braku dostępu do Internetu), więc bardzo często po prostu odłączamy drugi router od zasilania i podłączamy ponownie. Zazwyczaj po takiej operacji znowu działa, ale od kilku dni ta opcja przestała przynosić rezultaty. Stąd moje pytanie - co może być przyczyną awarii? Dodam jeszcze, że kontrolka WLAN na drugim routerze miga na pomarańczowo.

 

  • zrzut ekranu ipconfig /all z komputera, na którego naprawie mi zależy najbardziej:

 

http://i.imgur.com/r7lVluZ.jpg

 

Dodam jeszcze. że komputery łączą się z siecią przez WiFi.

 

Pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc.

Podane przez Ciebie routery są routerami ADSL, więc domyślam się, że łączysz je portami LAN. Jak łączysz te routery z tym Planetem? Podaj dokładną adresację. Jakbyś mógł, podaj topologię logiczną i fizyczną. Możesz ją wykonać w dowolnym programie do projektowania sieci albo chociaż prowizoryczny rysunek w Paincie, aby było wiadomo jak to wszystko jest połączone.