Brak dostepu do internetu w drugim komputerze

Witam mam problem przejdę od razu do rzeczy. Wczoraj nie miałem internetu (problemy dostawcy internetu) dzisiaj rano budzę się sprawdzam komputer nr.1

i nie ma internetu , sprawdzam komputer nr 2 i o dziwo jest internet nie wiem od czego to zależy dodam że komputer nr1 dziwnie się zachowywał to znaczy przy instalacji systemu zawieszał (win Xp i 7) się przy instalacji sterów (windows xp)też się zawieszał nie wiem od czego to zależy. Dodam do tego że posiadam router TP-Link WR543G .Tera posiadam windows 7 nigdy nie trzeba było instalować sterowników.

obydwa komputery łączyłeś za pomocą jednego typu połączenia ?? np. ethernet bądź WiFi

sprawdź czy na komputerze nr1 jest włączona i wykrywana poprawnie karta sieciowa,

KubbaX , nazwij temat konkretnie, zgodnie z zasadami spisanymi w regulaminie. Inaczej wyciągnę konsekwencje.

Obydwa komputery łączą się połączeniem ethernet

Na komputerze numer 1 wykrywa problem z sprzętem lub ze sterownikiem.

a spróbuj zaktualizować sterownik urządzenia,

pobierz stery do sieciówki i je zainstaluj, możliwe że przy instalacji coś poszło nie tak i nie potrafi poprawnie ich wykryć

Nadal nic może się karta sieciowa uszkodziła zintegrowana z płytą główną?

Jest to możliwe.

Uruchom na tym komputerze inny system operacyjny (Linux z płyty Live-CD) i sprawdź jak na nim będzie.

O dziwo na Linuxie jest internet ale nadal nie wiem co zrobić żeby był na windows 7 lub xp

Dodane 25.01.2010 (Pn) 19:40

O dziwo na Linuxie jest internet ale nadal nie wiem co zrobić żeby był na windows 7 lub xp

Czyli problem jest ze sterownikami karty sieciowej.

Zainstalowałem windows Xp i sterowniki do karty sieciowej z płyty CD miałem internet wyłączam komputer dzisiaj rano wstaje włączam komputer a tu windows xp przy ładowaniu się zawiesza ,resetuję komputer daje ostatnia dobra znana konfiguracja systemu i działa Xp ale znów internetu nie ma nie wiem czemu.

Dodane 28.01.2010 (Cz) 18:38

Problem rozwiązany ,komputer oddałem do gwarancji. Dzisiaj go właśnie odzyskałem i internet już działa. Internetu nie miałem ponieważ była uszkodzona płyta główna. Dzięki za pomoc.