Brak dostępu do internetu- WIFI

(Aniołek16) #1

Witam, ostatnio kupiłam laptop Emachines G630 z zainstalowaną 7 Windowsa. Ma wbudowane WIFI jednak jak już się połączę z jakąś siecią bezprzewodową to wyświetla się że połączenie jest ale nie mam dostępu do internetu. Już patrzyłam po necie co i jak ale to nie pomaga. Zauważyłam w szczegółach że nie jest włączony DHCP. Co jeszcze mogę zrobić? Proszę o instrukcje jak dla dzieciaka:)

Aniołek16 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(slawex1983) #3

Spróbuj zaktualizować drivery WiFi ściągając je ze strony producenta układu, a nie od emachines. Rodzaj bezprzewodowej karty sieciowej często podany jest na spodniej części komputera.

(Kpc21) #4

Włącz DHCP.

Jak to zrobić, nie powiem, bo nie napisałeś nawet, jaki masz system operacyjny.

(Aniołek16) #5

Windows 7 Home Premium 64- bit, to jak to zrobić?

(Kpc21) #6

Windows+R, wpisz services.msc i zatwierdź poprzez Enter.

Odszukaj usługę Klient DHCP, upewnij się, że ma stan - uruchomiono, typ uruchomienia - automatyczny. Jeśli nie - zmień tak, żeby było jak piszę.

(Nataliagadzina) #7

Witam :wink:) Ja również posiadam tego laptopa i mam podobny problem, z tym, że niby mam napisane, że jest włączone DHCP, ale w mapie sieci jest napisane, że karta nie jest podłączona. Ktoś wie może o co chodzi i co z tym zrobić?

(system) #8

A czy moduł wifi masz włączony? Poszukaj włącznik karty z boku/przodu obudowy lub włącz moduł kombinacją klawiszy FN + F1-F12 (nie wiem który F :stuck_out_tongue: )

(Nataliagadzina) #9

Jest tylko przyciska komunikacji bezprzewodowej sieć LAN... no i mam to włączone... a poza tym to niczego nie znalazłam ;]]