Brak dostepu do internetu

Witam!

Mam problem. Otoz w Viscie nie moge uzyskac dostepu do internetu. Lacze sie przez router, adresy (IP, brama, DNSy) sa ustawione na sztywno tak wiec nie ma mowy o bledzie poprzez przydzielanie przez DHCP. Status mojego polaczenia to: Tylko lokalne. Czasem uda sie polaczyc, ale jest to bardzo rzadko i nie wiem na jakiej zasadzie to dziala. Probowalem wylaczac IPv6, ale nie dawalo to zadnego rezultatu. Reinstalacja systemu rowniez nic nie dala. Aktualnie zmuszony jestem siedziec na XP na ktorym wszystko chodzi bez zarzutu. Resety sieciowki czy routera nic nie daja. Do serwera glownego mojej sieci pinguje (czyli dostep teoretycznie jest), ale do DNSu pingu juz nie ma (czyli w praktyce go nie ma). Dodatkowo zauwazylem, ze czasem wynajduje nowe sieci, nie wiadomo skad. Przy wlaczeniu systemu wita mnie komunikat, ze znaleziono Siec 2 albo Siec 3 i prosi o wybranie rodzaju sieci.

Uzywam DNSow TP czyli:

194.204.159.1

194.204.152.34

Zauwazylem jeszcze, ze problem jest z DNSami TP. Ustawilem jakies inne i raz zaskoczylo. Kolejny raz nie, nastepny tez, ale w koncu juz tak. Dodatkowo jak zaczalem zaglowac DNSami to zazwyczaj zalapywalo.

Jak temu zaradzic?

Tak btw. Przeciez to jest jakas kpina. Ludzie kupuja system, a sa zmuszeni wracac do XP bo nijak nie mozna sie polaczyc z internetem. I jak widac jest to bardzo czesty problem i jak dotad nie znalazlem zadnej porady ktora pomogla by mi to rozwiazac. Vista miala byc taka “User Friendly”, a jest zupelnie na odwrot. I najgorsze jest to, ze MS nic z tym nie robi…

Też miałem podobny problem na rutrze Asmaxa łączyłem się tylko lokalnie i dalej kicha, tak jak ty kombinowałem z DNS.Rozwiązanie problemu okazało się banalnie proste trzeba było zmienić ruter na inny, poprzedni poprostu nie chciał współpracować z Vistą i też niewiem dlaczego.

No w sumie router juz dosc stary bo Planet WAP-4035. Dzisiaj dopoki nie zadzwonilem do admina sieci bylem swiecie przekonany, ze po prostu router padl. Rzeczywiscie to moze byc to tylko dlaczego tak sie dzieje? Przeciez system nie identyfikuje urzadzenia tylko widzi samo polaczenie…

A zobacz co się dzieje na OpenDNSach:

208.67.222.222

208.67.220.220

Na nich wlasnie sie bawilem zmieniajac naprzemian z TP. Raz zalapywalo, raz nie…

Masz za nowe stery do karty sieciowej. Poszukaj w necie specjalnych sterowników do twojego routera.

Jak to za nowe? Mam jedyne dostepne w tym momencie sterowniki pod Viste od mojej karty sieciowej Realtek RTL8168C§/8111C§. Jest to integra z plyty Gigabyte’a GA-MA78GM-S2H. A “specjalnych” sterownikow do routera jeszcze nigdy nie widzialem i google tez nic nie wysypuje. Jakbys byl w stanie zarzucic jakims linkiem bylbym wdzieczny. :wink:

Zapomnialbym - wkladalem tez sieciowke na PCI i bylo dokladnie to samo. Tam nie ma mowy o “za nowych” sterownikach bo to sprzet z przed 6 lat. Vista miala juz sterownik w sobie.

U mnie, jak zainstalowałem nowsze (z aktualizacji), to przestało odbierać sygnał. Wpisz w google nazwe karty, którą podałeś u góry, wpisz router, który masz i dopisz adapter download, może coś znajdziesz…

Niestety nic nie znalazlo. W sumie nic dziwnego bo do tego routera to nie ma nawet grama sterownika. W dodatku sprawdzana byla sieciowka na PCI wiec aspekt zlych sterownikow mozna chyba wykluczyc.

Obawiam sie, ze to rzeczywiscie moze byc potrzeba zmiany routera. Tylko dlaczego on nie chce z Vista pracowac? Przeciez system nie powinien miec zadnego znaczenia…

Wyczytalem, ze ludzie tez maja problem z polaczeniem sie z tym routerem i dopiero zmiana przyniosla efekt. Np. http://www.vista.pl/pages/Forum.aspx?g=posts&t=1331

a ja też mam podobny problem ,postanowiłem jeszcze raz zainstalować viste ,oczywiście neta nie było a połączenie tak ,już ktoś mi doradził na forum żeby zresetować ruter i tak zrobiłem ,pomogło ,ale tylko na chwilę ,teraz jest tak że komunikatory działają ,a stronki się nie wyświetlają ,przeczytałem gdzieś że to winna avasta ,więc go odinstalowałem też nic nie dało ,wyłaczyłem kontrole rodzicelską zaporę w IE zmiejszyłem wszytkie zabezpieczenia w IE do minium i też lipa ,ponownie zainstalowałem sterowniki do sieciówki i też lipa hmmm może ktoś wie w czym problem ? :frowning:

No czyli jest tak jak u mnie, z tym, ze u mnie GG nie chodzilo, ale ono potrzebuje polaczenia z DNSem zeby sie zalogowac (poprawcie jak blad). Resetowanie routera i reinstalka wszytkiego tez nic nie daje. Napisz moze jaki masz router to sie dojdzie po sznurku do klebka o co chodzi.