Brak dostępu do internetu

Witam,

Mam problem z moim internetem, gdyż nie działa on normalnie. Aby wejść do internetu muszę wchodzić przez system awaryjny. Mam router SMC ( konfigurowałem go na nowo i nic nie pomogło ) Problem tkwi w DNS’ach, ponieważ przy kliknięciu na dole w pasku - monitorów, później zakładka dalej i przycisk napraw wszystko odświeża oprócz DNS’ów ( wyskakuje błąd, że nie można naprawić ). Nie mam pojęcia jak mogę sobie z tym poradzić. Może wy coś wiecie na ten temat?

Nie piszcie " spróbuj jeszcze raz przeinstalować router " - bo to nic nie daje ustawiałem go i przeinstalowywałem chyba z 50 razy na różne sposoby.

Proxy? Nie nie nie - nie łaczę/używam proxy i w przeglądarce czy w programach mam zawsze ustawione na wyłączone/określ automatycznie ( próbowałem nawet z proxy, ale niestety ).

Chyba to wszystko z ważniejszych rzeczy. Proszę specjalistów o pomoc :smiley:

Przypomniało mi się " mam zmienne ip " więc ręczna konfiguracja nic tutaj nie zdziała - usługę mam w dialogu i łączę się przez aplikację " PPPoE " - W przypadku posiadania routera aplikacja staje się bezużyteczna, ponieważ router przechowuje wszystkie dane ( i tak chodziło ). Tylko ostatnio coś jakimś cudem się popieprzyło :confused:

Czy próbowałeś wyłączyć i włączyć na mowo swoją kartę sieciową. Dość często to pomaga w przypadku odświeżania danych.

Żeby to nie jeden raz!?

Problem tkwi w dnsach otóż nie mogę ich nawet wyczyścić komendą ipconfig/flushdns w cmd.

W momencie kiedy wyłączasz kartę sieciową DNS same się czyszczą.

A jeżeli ustawiają Ci się jakieś dziwne niż te które miałeś pierwotnie lub też które powinny Ci się ustawić z automatu z routera to może coś masz w komputerze - jakiegoś robala.

Skanowałem wszystkimi najpopularniejszymi skanerami online i paroma swoimi na kompie - 0 robali

Zaraz zaraz masz na myśli wyłączenie tylko internetu " monitorki "

Bo teraz się zamotałem…

Owszem

Na monitorkach wyłącz, a potem włącz

To właśnie tak robiłem :[

Podaj może jakie adresy DNS masz podane z routera. Może to nam coś powie.

DNS z routera pobierany automatycznie:

192.168.2.1

Zawsze jeden.

Zmieniałem na OpenDNS’y nic nie pomaga!

Jeżeli posiadasz router i Twoja wewnętrzna adresacja jest z zakresu 192.168.2.X Bramka jest ustawiona na 192.168.2.1 i DNSy na 192.168.2.1 to jest to jak najbardziej prawidłowa konfiguracja.

Rozumiem że na swoim komputerze masz ustawiony Full automat czyli przyznawanie adresacji automatyczne i DNSów też automatyczne to wydaje mi się że należało by szukać jakiejś innej przyczyny z problemem dostępu do internetu.

Hmmm więc nie wiem jak to zrobić bo na awaryjnym/przywracaniu internet działo bezproblemowo… Tylko normalnie coś nie idzie.

Jakiej ochrony używasz: firewall, antywirus itp? Próbowałeś je wyłączyć?

Skasowałem antywirusa bo też na początku myślałem, że to przez niego…

Miałem: Pande, Kasperskiego, Nortona, Eseta i **** wie co jeszcze :[

Sprawdź w systemie awaryjnym i normalnie DNS. Jeśli takie same to blokuje Cię sam firewall albo pozostałość po nim (czasem niestety coś zostaje). Próbował bym jeszcze wymusić IP i DNS ręcznie. Spróbuj pingnąć coś na zewnątrz np. 213.180.130.200 - onet albo 212.77.100.101 - wp

jeśli odpowiada to być może leży klient DNS (trzeba sprawdzić w usługach). Sprawdź jeszcze czy w zawsze DHCP nadaje Ci taki sam adres (DHCP ‘pamięta’ kompy i domyślnie powinien być taki sam, ale niekoniecznie) może pewne adresy podsieci nie mają wyjścia na zewnątrz -ustawienie na routerze.