Brak dostępu do internetu

Kolejny problem z którym się borykam, miejmy nadzieje że to już ostatni :slight_smile: - mianowicie komputer nie reaguje po podłączeniu kabla z modemu, nic żadnych reakcji zaznaczając że internet jest bo modem podłączony jest do routera z którego natomiast korzystają laptopy. Więc czym to może być spowodowane ? Dodam ze mam nowa płytę, procka itd. Czy może w środku czegoś nie podłączyłem ? z góry Dzięki za pomoc

Skoro masz nową płytę główną,to i pewnie zintegrowaną kartę sieciową.W związku z tym zmienił się również adres fizyczny karty /MAC/.Jeśli dostawca internetu filtruje przez niego to sprawa admina sieci.Czy przed wymianą płyty wszystko było w porządku ?

Tak norm wszystko działało teraz po prostu po podłączeniu nic sie nie dzieje nic nie pobiera (żadnych komunikatów) i wgl. lipa. Czyli co powinienem zrobić ? Neta mam z chello

UPC rozpoznaje cię po MAC modemu, MAC płyty głównej jest dla niego obojętny. Jeśli w routerze włączone jest DHCP to sprawdź ustawienia karty sieciowej czy jest ustawiona na uzyskiwanie IP automatycznie, jeśli IP są statyczne to wpisz odpowiednie :slight_smile:

Hmm… a tak na chłopski rozum #-o

Jeśli zmiana ustawień karty i routera nie dadzą rezultatu,skontaktuj się z konsultantem Chello /UPC-Polska / Podejrzyj ustawienia karty w laptopach.

No dobra ale jakie ustawienia co i jak, gdzie ? Jak dałoby rade to co po kolei musiałbym zrobić i po ewentualnym niepowodzeniu skontaktować sie z dostawca

http://www.banita.pl/konf/siecwinxp.html Jaki masz system operacyjny ?

xp sp3

@EDIT:

Dziwne ale nic nie mam w połączeniach sieciowych

Kontroler ethernet potrzebuje do karty, jakby ktoś znalazł prze de mną to pisze: moja płyta główna to asrock 4core 1600- glan

Dobra wszystko już działa dzięki wszystkim za pomoc !